عدم وابستگی مهمترین تفاوت نیروی هوایی قبل و بعد از انقلاب است

تهران-ایرنا- فرمانده نیروی هوایی ارتش عدم وابستگی به خارج و اتکا به نیروهای داخلی را مهمترین تفاوت بین دوران قبل از و پس از انقلاب نیروی هوایی ارتش عنوان کرد و گفت: امروز همه مراحل تولید قطعات، پشتیبانی و آموزش توسط نیروهای داخلی انجام می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» در برنامه «طلوع فجر» گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی برای نیروی هوایی ارتش، خوداتکایی و خودکفایی در تمام زمینه‌های آموزش، تولید تجهیزات و... است، در حالی که پیش از انقلاب اسلامی شاید تجهیزاتی را از خارج تأمین می‌کردیم، اما کاملاً وابسته بودیم و هر لحظه امکان داشت که تأمین این تجهیزات را قطع کنند و امکان استفاده از تجهیزات وجود نداشت.

وی افزود: یکی از کارکنان نقل می‌کند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از مستشاران آمریکاییِ نیروی هوایی ارتش هنگام خروج از کشور، درب اتاق خود را قفل می‌کند و می‌گوید تا زمانی که برگردم، کسی درِ اتاقم را باز نکند؛ یعنی آن‌ها تا آخرین لحظه امید به برگشت داشتند؛ چرا که امکان استفاده از تجهیزات فقط برای آمریکایی‌ها وجود داشت.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: مهندسان و متخصصان داخلی نیروی هوایی با خودباوری و تخصص خود راه خوداتکایی و خودکفایی را در پیش گرفتند و استفاده از تجهیزات بسیار پیچیده را بدون نیاز به هیچ نیروی اجنبی ممکن ساختند؛ این خوداتکایی و خودکفایی نیروی هوایی ارتش در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی باعث شد تا همان تجهیزات را عملیاتی کنند و با استفاده از آن‌ها حماسه بیافرینند.

امیر نصیرزاده اضافه کرد: مهم‌ترین مقایسه بین دوران قبل از انقلاب و پس از انقلاب نیروی هوایی ارتش، مبحث عدم وابستگی و اتکا به نیروهای داخلی است؛ امروز همه مراحل تولید قطعات، پشتیبانی و آموزش توسط نیروهای داخلی انجام می‌شود و هیچ نیازی به سایر کشورها نداریم؛ همین امر قدرت ایران را چندین برابر می‌کند.

وی در ادامه عنوان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حوزه پهپاد به‌موقع وارد شدند به نحوی که امروز از تمام زوایای تولید تجهیزات آن آگاهی دارند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: خلبانان نیروی هوایی کشورمان همواره سرآمد دوره‌ها و فعالیت‌ها و عملیات‌های خود بودند و در دوران جنگ تحمیلی اقدامات منحصر به فردی انجام دادند که سرآمد تمام دنیا شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار سیاست