استاندار کرمان: زیرساخت‌های درمانی موجب موفقیت در مقابله با کرونا شد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: توجهی ویژه به تقویت زیرساخت‌های بهداشت و درمان طی سال‌های پس از انقلاب و در این دولت شد که ما را از این حیث و در مقابله با کرونا در ردیف کشورهای نخست دنیا قرار داده است.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند عصر یکشنبه در نشست هم اندیشی اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در محل استانداری کرمان افزود: طرح شهید سلیمانی در دل تهدید ویروس کرونا شرایط خوبی برای کشور ایجاد کرد و زیرساخت‌های بهداشتی کشور به‌عنوان دستاورد نظام جمهوری اسلامی موجب موفقیت ما در مقابله با کرونا شده است.

وی اظهار داشت: همچنین کمک های مردمی در جهت تقویت زیرساخت‌های بهداشت و درمان کشور موثر واقع شد و ایران امروزه در تولید واکسن کرونا جزو کشورهای برتر دنیا قرار گرفته و گزارش وزیر بهداشت ما را دلگرم و امیدوار به آینده می کند زیرا علاوه بر تامین نیاز داخلی، حتی می توانیم این واکسن را صادر کنیم.

نماینده عالی دولت در استان کرمان عنوان کرد: هرچند نگرانی‌هایی همچنان وجود دارد، اما کشور در شیوع ویروس کرونا به حالت ثبات نسبی رسیده و طراحی گام دوم طرح شهید سلیمانی قطعا اثرات مفیدی برای جامعه به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به دستاورد دیگری که باید به عنوان یک مدل حفظ شود گفت: هم افزایی زیر چتر نظام و مقام معظم رهبری است و همین امر موجب شد که در بحران سرسخت ‌کرونا که در میانه آن قرار داریم، خوب عمل کنیم.

وی تصریح کرد: بسیاری از کشورهای منطقه امروزه امنیت خود را از خیمه جمهوری اسلامی می گیرند و در حوزه سلامت هم افزایی که در نظام جمهوری اسلامی ایجاد شد، مدلی موفق در مدیریت بحران کشور است.

زینی‌وند افزود: جمهوری اسلامی کشور ساختارهای موثر است و بسیج مردمی پس از ایران به الگوی کشوهای منطقه بدل شد و توانست موجب نجات عراق و سوریه شود.

وی تاکید کرد: ساختاری جدید در حوزه سلامت کشور ایجاد شده و اینها دستاوردهای بحران کرونا بودند که فرصت هایی برای کشور خلق کرد.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان کرمان افزود: همه در طرح شهید سلیمانی پای کار بودند و هم افزایی خوبی ایجاد شده که امیدواریم این مدیریت موثر ادامه یابد و عیدی آرام به مردم هدیه کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها