محفل مجازی «راویان بالندگی» در خرم‌آباد برگزار شد

خرم‌آباد - ایرنا - نشست مجازی «راویان بالندگی» روز یکشنبه با حضور معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و تجلیل از سه شاعر برجسته انقلابی استان به میزبانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی لرستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، محمود ثمینی معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در این محفل گفت: شعر از دیرباز تاکنون جایگاه ویژه ای درکشور داشته است و قدمت ابیات کهن فارسی بر این ادعا صحه می گذارد.

وی ادامه داد: اشعار ماندگار و تاثیرگذار فراوانی به زبان فارسی مربوط به ادوار گذشته و دوره معاصر وجود دارد و لرستان نیز از فرهنگ غنی برخوردار و مهد پرورش بسیاری از شاعران و ادبا بوده است.

وی با بیان اینکه شعر به راحتی بر گروه‌های مختلف سنی تاثیرگذار است افزود: به تازگی در حوزه شعر و ادبیات کودک آثار بسیار قوی انتشار یافته است که تداوم این امر موجب می شود کودکان بیش از پیش به سوی شعر و شعرخوانی تمایل داشته باشند و استعداد آنان شکوفا شود. 

ثمینی تصریح کرد: شعر در نظام مقدس جمهوری اسلامی از جایگاه خاصی برخوردار است به گونه ای که مقام معظم رهبری به صورت مرتب با شاعران کشور دیدار دارند و مخاطب شعر خوانی آنان می شوند  بنابراین زمینه خلق آثار ادبی و شعر باید بیش از بیش در کشور مهیا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز گفت: اهالی ادب و فرهنگ همواره با عموم مردم همراه بوده اند و در جریان انقلاب اسلامی ایران، شاعران از اولین گروه هایی بودند که در خفقان شدید رژیم ستمشاهی، به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) همصدا با مردم لبیک گفتند و آثار ارزشمندی را در این زمینه خلق نمودند.

احمدحسین فتایی افزود: همچنین در جریان هشت سال دفاع مقدس برخی از رزمندگان سپاه اسلام به زیبایی به زبان شعر برای دشمن بعثی رجز خوانی می کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم گفت: کتابخانه های عمومی علاوه بر انجام رسالت اصلی خود مبنی بر کتاب و کتابداری، امروز به پاتوق فرهنگی تبدیل شده اند، به صورتی که در همه مناسبت های ملی و مذهبی، به صورت گسترده به برگزاری برنامه های فرهنگی مرتبط با آن می پردازند.

فرشته طهماسبی ادامه داد: اگر چه ویروس منحوس کرونا خسارات سنگین جانی و مالی را برای همه مردم دنیا به جای گذاشته است اما می توان از اندک مزایای آن به سهولت ارتباط مجازی بین افراد اشاره کرد و این بستر مهیا شد که افراد با کمترین هزینه ممکن، در برنامه های مختلف حضور داشته باشند و بهره کافی را از آن ببرند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها