خانواده و جمعیت از مولفه‌های ایران قوی است

تهران-ایرنا- رییس بسیج دانشجویی کشور در نشست خبری رویداد ملی "مثبت دو" که در حوزه مسائل خانواده و جمعیت برگزار می‌شود گفت:‌ بحث خانواده و جمعیت از مهمترین مولفه‌های رسیدن به ایران قوی است.

به گزارش بسیج دانشجویی کشور؛ نشست خبری این رویداد امروز یک شنبه با حضور رئیس سازمان بسیج دانشجویی  مدیر عامل بنیاد احسان - وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که دو نهاد مجری رویداد مثبت دو هستند برگزار شد.

مقابله با پدیده تک فرزندی، چالش‌های ناباروری، معیشت و فرزند آوری،  تشویق به ازدواج و  مقابله با پدیده‌ طلاق موضوعات این رویداد است.

علاقمندان برای ثبت نام در این رویداد از امروز  ۱۹ بهمن تا ۴ اسفند ۱۳۹۹ فرصت دارند.

محمد نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی در این نشست افزود: اگر حرکت عمومی برای ایجاد خانواده هایی که از لحاظ کیفی و کمی خانواده های قوی هستند شکل بگیرد؛ مسیر رسیدن به ایران قوی تسهیل خواهد شد.

نیک روش با اشاره به وظایف دولت و سایر قوا در حوزه جمعیت و خانواده گفت: نقش آفرین اصلی در این حوزه مردم هستند و تا زمانی که مردم به این سمت حرکت نکنند دولت و سایر نهادها هم استقبالی نشان نخواهد داد.

وی بر اهمیت تاثیر نقش جنبش دانشجویی در مسایل جامعه تاکید کرد.

محسن جهانی معاون گفتمان‌سازی سازمان بسیج دانشجویی کشور هم  با اشاره به روند شکل‌گیری رویداد مثبت دو گفت: در  این رویداد با سه دسته مخاطب مواجه هستیم؛ دسته اول داوطلبانی هستند که فقط دغدغه این حوزه را دارند و ایده ندارند؛ما با برگزاری کارگاه تلاش می کنیم این مخاطبان به ایده‌های مناسب برسند. 

جهانی ادامه داد: دسته دوم مخاطبانی هستند که ایده دارند ولی خیلی پخته نیست که ما از این دسته هم حمایت می‌کنیم تا ایده‌ها به پختگی لازم برسند. 

وی گفت: دسته سوم  ایده‌های پخته دارند ولی نیاز به حمایت دارند که  ما در سازمان بسیج دانشجویی و بنیاد احسان از این ایده‌ها حمایت خواهیم کرد. 

فضه سادات حسینی دبیر علمی رویداد مثبت دو هم در این نشست  گفت: خانواده - در ایران - همچنان تقدس خودش را دارد ولی متاسفانه داریم  از آنچه باید باشد فاصله می گیریم و رویکرد خانواده محوری در آیین نامه ها و قوانین خیلی مورد توجه قرار نمی‌گیرد. 

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی حوزه خانواده از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: متاسفانه می بینیم در بحث اجرا آنچنان که باید یه این سیاست‌ها توجه نمی‌شود. 

وی گفت: هر کسی در هر سطح و جایگاهی که ایده؛ دغدغه و تجربه‌ای در حوزه خانواده و جمعیت دارد می‌تواند به رویداد مثبت دو وارد شود. 

سعید سلیمانی مدیر عامل بنیاد احسان هم در این نشست گفت: در انقلاب اسلامی نیاز داریم یکسری از فرهنگ‌های غلطی که ایجاد شده را از میان برداریم و به گفتمان انقلاب برگردیم. 

به نظر می رسد هر زمانی جریان اصیل دانشجویی با پرچم داری بسیج دانشجویی وارد عرصه شده توانسته به نتایج مثبتی برسد؛ در حوزه خانواده و جمعیت هم همین‌طور خواهد بود. 

وی تاکید کرد: همانطور که توانستیم گفتمان علم و فناوری را ایجاد کنیم در حوزه خانواده و جمعیت هم باید وارد میدان شویم. که ما در بنیاد احسان در مسئله ازدواج آسان هم برنامه‌های خوبی را داشتیم و این برنامه‌ها ادامه خواهد داشت. 

سلیمانی اضافه کرد: ما نیاز داریم در حوزه خانواده و جمعیت ایده های بیشتری را داشته باشیم و به نظر می رسد با این اقدامی که در بسیج دانشجویی و هسته‌های مسئله محور شکل گرفته این ایده‌ها جمع آوری خواهد شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha