مجهزترین سالن آموزش و توانبخشی کودکان اوتیسم کشور در قزوین افتتاح شد

قزوین- ایرنا- همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر مجهزترین سالن توانبخشی و آموزش به مبتلایان اوتیسم در کشور با حضور معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و جمعی از مسوولان استانی عصر امروز یکشنبه در قزوین به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، این طرح آموزشی و توابخشی با مشارکت بخش خصوصی و با ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.

استاندار قزوین در آیین بهره برداری از این طرح گفت: پیشرفته‌ترین سالن اتیسم جهان در قزوین به بهره‌برداری رسید  و امیدواریم این اتاق در درمان کودکان اتیسم کمک کند و راه‌اندازی آن در استان‌های دیگر ادامه داشته باشد.
هدایت‌الله جمالی‌پور افزود: افتتاح و راه‌اندازی پیشرفته‌ترین سالن اوتیسم جهان در قزوین از فعالیت‌های ارزشمندی است که می‌تواند کمک بسیاری به دانش‌آموزان اتیسم استان داشته باشد.
وی با بیان اینکه همکاری مناسبی بین دستگاه‌های متولی از جمله اداره‌کل بهزیستی و اداره‌کل آموزش و پرورش استثنائی استان قزوین برای راه‌اندازی سالن اتیسم صورت گرفته است، افزود: خوشحالیم که در این گروه، افرادی دلسوز حضور دارند.
وی تصریح کرد: امروز جایگاه علمی کشور به درجه‌ای رسیده است که می‌تواند هر اراده‌ای را به همت و ظرفیت جوانان این مرز و بوم اجرایی کند و شرایط امروز کشور و پیشرفت خای حاصل شده غیرقابل مقایسه با شرایط پیش از انقلاب است.
جمالی‌پور تصریح کرد: در سال ۵۷، کمتر از ۱۰۰ مقاله علمی در کشور چاپ و نشر می‌شد اما امروز نزدیک به ۷۰ هزار مقاله با استفاده از ظرفیت جوانان چاپ می‌شود.
وی اضافه کرد: افتخارات بزرگی در کشور در حوزه علمی رقم خورده است و امروز جزو کشورهای پیشرفته در منطقه و جهان به شمار می رویم و در حوزه پزشکی هم امروز به عنوان یکی از صاحب نظران در منطقه و جهان هستیم و اقدامات ارزشمندی در این توسط پزشکان رقم می‌خورد.
استاندار قزوین ادامه داد: باجودی که با تحریم روبه‌رو هستیم اما در فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این افتخار را داریم که امروز کشور ایران جزو کشورهای پیشرفته دنیا است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این مراسم  گفت: اجرای این طرح در دنیا نظیر ندارد.
حسنعلی اصغری افزود: پیشرفته‌ترین سالن اوتیسم جهان حتی در کشورهای پیشرفته اروپایی هم وجود ندارد بنابراین از تمام دست‌اندکاران این مجموعه تقدیر و تشکر داریم.

وی اضافه کرد: افراد با سرمایه گذاری خود این فرصت را فراهم کردند تا بتوانیم به برکت انقلاب اسلامی در حوزه‌های پیشرفت‌های قابل توجهی داشته باشیم.
این مسوول با بیان اینکه ایجاد سالن اوتیسم پاسخگوی نیاز دانش‌آموزان نیازمند بخش ویژه خواهد بود، گفت: از دستگاه هایی همچون دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و آموزش و پرورش استثنائی که در راه اندازی این مرکز همکاری داشتند، قدردانی می‌‎کنیم.
وی افزود: پیشرفته ترین سالن اوتیسم دنیا" با مشارکت بخش خصوصی و آموزش و پرورش استثنایی استان قزوین در مدرسه استثنایی جانزاده به بهره برداری  رسید.
اصغری اضافه کرد: این پروژه تحقیقاتی - آموزشی - توانبخشی با طراحی هوش مصنوعی شبیه ساز چند حسی و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال توسط یک گروه تخصصی مهندسی - توانبخش طراحی و اجرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها