اصول بنیادی هلال احمر با اندیشه‌های امام راحل ارتباط نزدیک دارد

شهرری - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت بر اساس اصول هفتگانه شامل بی‌غرضی، بی‌طرفی، استقلال، خدمات داوطلبانه، بشردوستی، جهانشمولی و یگانگی بنا نهاده شده است که این اصول ارتباط نزدیکی با آرا و اندیشه‌های امام راحل دارد.

کریم همتی عصر امروز یکشنبه در آیین تجدید میثاق جمعیت هلال احمر با آرمان های امام راحل که در حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب توانمندی های بسیاری را به دست آورده است تا به جهانیان نشان دهد که می توانیم کشوری مستقل اسلامی بدون اتکا به ابرقدرت ها و برمبنای ارزشها داشته باشیم.

این مسئول  با بیان اینکه این جمعیت جزو پنج کشور برتر دنیا است، افزود: جمهوری اسلامی همچنین جزو ۲۰ کشور حاکمه صلیب سرخ جهانی است.
وی با بیان اینکه امام راحل تاکید زیادی بر حفظ اصل وحدت داشت، افزود: امام خمینی (ره) وحدت را در سه محور، نخست بین اقوام ساکن در این کشور، دوم در میان امت واحده اسلامی و در وجه سوم، آنجایی که اشاره به حزب جهانی مستضعفین می کردند، بین مسلمان و غیر مسلمان تفاوتی قائل نبودند بر همین مبنا جمعیت هلال احمر نیز بر اساس اصول هفتگانه بخصوص بخش بیطرفی  و بی غرضی در همه بحران هایی که در داخل و خارج کشور رخ می دهد، همواره حضور چشمگیری داشته است.
رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این نهاد در زمان بروز حوادث داحلی حضور به موقع و خدمات در خور نظام به مردم ارائه داده است، خاطرنشان کرد: در شرق و غرب عالم نیز هرجایی نیاز به حضور ما بوده است این عزیزان سرخ و سفیدپوش حضور چشمگیری داشتند و نمونه بارز ان در انفجار بیروت بود که  در کمتر از ۲۴ ساعت از بروز این انفجار در لبنان حضور یافته و بیمارستان صحرایی برپا کردیم و قبل از همه مدعیان جهانی به شیعه، سنی و مسیحی خدمات درمانی درخور تحسینی  ارائه شد.

همتی با اشاره به تاکیدات امام راحل بر خدمات رسانی به محرومان، خاطرنشان کرد : در همه جای دنیا ما خدماتی را به محرومان و مستضعفان ارائه کردیم و امروز به خاطر فشارهای اقتصادی و مشکلات معیشتی وجه غالب جمعیت هلال احمر بیشتر به چشم می آید و همواره سازمان داوطلبان و به خصوص شاخه حمایتی آن خدمات ارزنده ای را انجام داده است.

وی با بیان اینکه سازمان داوطلبان ما قبل از انقلاب تمام هم و غمش محدود به درمان و رسیدگی به بیماران جذامی و شیرخوارگاهی در تبریز محدود شده بود، گفت: امروزه بیش از ۷۰۰ هزار نفر داوطلبان بیش از ۲۹ سال با این حوزه همکاری می کنند و بخشی است که در عرصه بحران های داخلی و بین المللی، کمک های مردمی را جمع آوری می کند و با طیب خاطر آن را در اختیار نیازمندان می گذارد که ما را به عنوان حلقه واسط انتخاب کرده اند.
رییس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این جمعیت در تمام بحران هایی که سال های اخیر در کشور بوده است از بحث بم و امروزه در جریان بیماری کرونا  اقدامات حمایتی، معیشتی و کنترل بیماری کرونا، کنترل خروجی شهرها و بحث نذر در چهار استان جنوبی کشور خدمات ارزنده ای را ارائه کرده است.

این مسئول با اشاره به اینکه بخشی از جمعیت هلال احمر  سازمان جوانان هستند که در این برنامه حضور دارند، گفت: قبل از انقلاب شاخه جوانان ما در حوزه دانش اموزی فقط ۲۰ واحد و فقط در خرمشهر داشتند اما امروزه بیش از ۱۰ هزار واحد مختلف در کانون های دانش اموزی، طلاب، روستایی، دانشجویی و حوزه های مختلف داریم.
همتی با بیان اینکه آن جمعیتی که فقط روزی یک اردوگاه در بندر انزلی داشت، اعلام کرد: امروز بیش از ۱۰ اردوگاه در سراسر کشور  دارد و درگاه خدمات هلال احمر از طریق جوانان است که به همه انها درود می فرستیم.

وی افزود: قبل از انقلاب تعداد پایگاه های جمعیت هلال احمر به پنج مورد هم نمی رسید اما هم اکنون بیش از ۵۰۰ پایگاه در سراسر کشور و شعبات بسیاری به صورت مویرگی در جای جای کشور داریم که خدمت رسانی می کنند.
همتی با بیان اینکه هرکجا نیاز به کمک رسانی بوده است حدود ۶۰ هزار نفر امدادگر شریف ما در کنار مردم بوده اند، یادآور شد: روزگاری در این کشور تنها ۲ فروند بالگرد در خدمت این جمعیت بود اما امروز بیش از ۲۴ بالگرد و ۱۰۰ خلبان در کنار مردم هستند.

به گزارش ایرنا، کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور، حجت‌الاسلام ‌عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر،  محمد حسین قوسیان دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور، شاهین فتحی رییس جمعیت هلال احمر استان تهران و جمعی از کارکنان و داوطلبان این نهاد عصر امروز (یکشنبه) به مناسبت دهه مبارک فجر در حرم امام راحل حضور یافتند و با آرمان های بلند ایشان تجدید بیعت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha