سید حسن خمینی: خدمات هلال احمر فراتر از اخلاق انسانی است

شهرری - ایرنا - تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) با بیان اینکه خدمات هلال احمر به مردم در حوادث طبیعی در جهت کاهش آلام و مشکلات است، گفت: خدمات این سازمان فراتر از اخلاق انسانی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید حسن خمینی عصر یکشنبه در آیین تجدید میثاق کارکنان سازمان هلال احمر در حرم امام خمینی (ره)، اظهار داشت: بسیاری از فیلسوفان و صاحبنظران معتقدند که اخلاق یعنی نرنج و نرنجان ولی خدمات هلال احمر فراتر از این مقوله است.
وی با بیان اینکه پایه تشکیل هلال احمر و صلیب سرخ جهانی بالاتر از اخلاق و روی یک فضل ایجاد شده است، افزود: کاهش آلام مردم در بلاها و حوادث غیر مترقبه فراتر از اخلاق است.
یادگار امام اضافه کرد: لباس ارزشمند قرمز و سفید جمعیت هلال احمر به معنای واقعی کلمه بر روی فضایل والای انسانی و کاهش درد مردم بنا شده است.
سید حسن خمینی با اشاره به این سخن امام علی(ع) که فرموده اند: دورهم جمع شوید و رنج را از جهان دور کنید، خاطرنشان کرد: تشکیل صلیب سرخ جهانی پس از قرن ها لبیک به این سخن امیرالمومنین (ع) است.
وی یادآور شد: صلیب سرخ جهانی و جمعیت هلال احمر امسال با توجه به شیوع کرونا تلاش زیادی در حوزه داخلی و بین المللی برای کاهش درد مردم جهان و ایجاد همدلی و همراهی در جهان داشته است.
به گزارش ایرنا، کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور، حجت‌الاسلام ‌عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر و جمعی از کارکنان و داوطلبان این نهاد عصر امروز (یکشنبه) به مناسبت دهه مبارک فجر در حرم امام راحل حضور یافتند و با آرمان های بلند ایشان تجدید بیعت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha