دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ادعای دخالت ایران در یمن را تکرار کرد

تهران - ایرنا - در حالیکه تلاش ها برای توقف جنگ در یمن آغاز شده است دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در سخنانی بار دیگر جمهوری اسلامی ایران را به دخالت در امور این کشور متهم کرد .

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، نایف الحجرف که در قاهره به سر می برد بعد از دیدار با سامح شکری وزیر خارجه مصر طی سخنانی گفت که ما معتقدیم که ثبات یمن برای ثبات خلیج فارس و کشورهای عربی مهم است و لذا بر ضرورت توقف دخالت‌های ایران از طریق شبه‌نظامیان حوثی در یمن تاکید می کنیم و خواهان ورود به روند مسالمت‌آمیز بر اساس طرح ابتکاری شورای همکاری، مصوبات گفت‌وگوی ملی، قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت و توافق ریاض هستیم.

این سخنان در حالی بیان می شود که عربستان و امارات به عنوان دو کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس از شش سال پیش جنگ ظالمانه ای علیه مردم فقیر یمن به راه انداخته اند و دولت جدید آمریکا تلاش دارد تا به شکل آبرومندانه ای عربستان و امارات از این باتلاق نجات دهد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه با حضور در وزارت امورخارجه این کشور اولویت‌های سیاست خارجی خود را مطرح کرد که پایان دادن به جنگ یمن، تنها موضوع خاورمیانه‌ای او بود.

وی از انتصاب «تیموثی لندرکینگ» به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور یمن هم خبر داد و از پایان حمایت از حملات ائتلاف سعودی به یمن سخن گفت.

در آخرین تحول «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن برای رایزنی با مقامات جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه وارد تهران شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار جهان