۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84221183
۰ نفر

برچسب‌ها

سه طرح بهداشتی و درمانی در تربت‌جام به ثمر نشست

مشهد- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: با صرف هزینه‌ای افزون بر ۳۰ میلیارد ریال سه پروژه بهداشتی و درمانی در این شهرستان واقع در شرق خراسان رضوی به ثمر نشست.

دکتر محمد افکار روز یکشنبه در آیین افتتاح و بهره برداری از این طرحها افزود: این طرحها شامل خرید یک دستگاه اکسیژن ساز به همراه تجهیزات، بهره‌برداری از بانک خون و تجهیزات پزشکی مورد نیاز و افتتاح چهار واحد پانسیون پزشکی است.

در ادامه این مراسم نماینده مردم شهرستانهای تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی هم گفت: مراکز درمانی تربت جام به بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت که از شهرستانهای تایباد، باخرز و صالح آباد مراجعه دارند خدمات درمانی مختلفی ارائه می‌کتند از این رو نیاز است بیش از این سطح خدمات پزشکی در شهرستان تربت جام ارتقا یابد.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی افزود: طی ۲ سال گذشته در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در حوزه بهداشت و درمان تربت جام، ۵۰ میلیارد ریال در حوزه مبارزه با کرونا و ۷۰ میلیارد ریال در حوزه تکمیل بیمارستان شهرستان صالح آباد به دانشکده علوم پزشکی تربت جام پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات هیات امنای ارزی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی چند دستگاه آمبولانس برای مناطق صعب العبور و همچنین تهیه دستگاه سی. تی. اسکن برای برخی از مراکز درمانی شهرستانهای تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد که مشکل دارند پیش بینی شده است.

همچنین امروز با حضور خدا بنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مدرسه روستای کنده سوخته شهرستان صالح آباد با اعتباری افزون بر هفت میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

مرکز شهرستان ۲۴۰ هزار نفری تربت‌جام در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها