بیانات رهبر معظم انقلاب درباره لغو تحریم ها سرخط رسانه های عراق

بغداد – ایرنا- بیانات امروز یکشنبه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی از جمله در باره لغو تحریم ها در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با ایشان، بازتاب گسترده ای در رسانه های مختلف عراق داشت.

به گزارش ایرنا، شبکه های تلویزیونی و خبرگزاری ها و پایگاه های خبری عراق از گرایش های مختلف بیانات امروز حضرت آیت الله خامنه ای را در بخش های مختلف خبری خود بازتاب دادند.

شبکه تلویزیونی «العهد» عراق بیانات مقام معظم رهبری را به طور فوری زیرنویس کرده و به پوشش خبری و بازتاب این دیدار پرداخت.

این شبکه تلویزیونی به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، آمریکا بایستی تحریم‌ها را کلا در عمل لغو کند.

شبکه تلویزیونی «النجباء» عراق نیز بیانات مقام معظم رهبری را به صورت زیرنویس فوری بازتاب داد و به پوشش گسترده خبری آن پرداخت.

این شبکه در زیرنویس های فوری خود به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: طرفی که حق دارد برای ادامه کار برجام شرط بگذارد، جمهوری اسلامی ایران است چرا که از اول به همه تعهدات برجامی خود عمل کرد.

شبکه تلویزیونی «آفاق» عراق نیز به نوبه خود بیانات مقام معظم رهبری را بازتاب و پوشش خبری داد و تیتر «رهبر معظم انقلاب اسلامی: واشنگتن باید تحریم ها را در مقابل بازگشت ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای بردارد»، برگزید.

در همین حال، شبکه تلویزیونی «الایام» عراق با پوشش بیانات مقام معظم رهبری، تیتر «امام خامنه ای: اگر می خواهید که به تعهدات برجامی بازگردیم، آمریکا بایستی همه تحریم ها را بردارد» را برای پوشش خبری این دیدار انتخاب کرد.

شبکه تلویزیونی «الشرقیه» نیز تیتر «بازگشت ما به توافق هسته ای مشروط به لغو همه تحریم ها است» را برای پوشش خبری بیانات مقام معظم رهبری انتخاب کرد و به نقل از ایشان نوشت که اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، آمریکا بایستی همه تحریم‌ها را بردارد.

خبرگزاری «العهد نیوز» عراق نیز با انتشار تصاویر این دیدار، تیتر «آیت الله خامنه ای: ایران تنها طرفی است که حق دارد شرط بگذارد» را برای پوشش خبری گسترده خود برگزید.

این خبرگزاری به نقل از مقام معظم رهبری نوشت که ایشان به قضایای فضاحت‌بار اخیر آمریکا و سقوط ترامپ اشاره کردند و آن را بیانگر افول قدرت و انتظام اجتماعی و سیاسی آمریکا دانستند.

خبرگزاری عراقی «واع» نیز فرمایشات امروز مقام معظم رهبری را منتشر کرد و به نقل از ایشان نوشت: ایران تنها بعد از راست آزمایی لغو تحریم ها، به تعهدات برجامی برمی‌گردد.

پایگاه خبری «المعلومه» عراق نیز تیتر «آیت الله خامنه ای: اگر آمریکا تحریم ها را لغو کند، به تعهدات برجامی خود باز خواهیم گشت» برای خبر خود انتخاب کرد و بیانات مقام معظم رهبری را پوشش داد.

در همین حال، پایگاه خبری «بغداد الیوم» عراق با بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به نقل از ایشان نوشت: شرط ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی خود، لغو همه تحریم ها است.

پایگاه خبری «میدل ایست نیوز» عراق نیز بیانات مقام معظم رهبری درباره مسائل هسته ای را بازتاب داد و نوشت که آیت ‌الله خامنه‌ای «موضع قطعی» ایران درباره شرط های بازگشت به برجام را اعلام کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جهان