۳ طرح عمرانی در اشنویه به بهره‌برداری رسید

مهاباد- ایرنا- همزمان با دهه مبارک فجر، سه طرح عمران روستایی در با ۱۱ میلیارد هزینه امروز، یکشنبه با حضور جمعی از مسوولان در شهرستان مرزی اشنویه به بهره برداری و عملیات ساخت یک مدرسه روستایی نیز آغاز شد.

فرماندار اشنویه روز یکشنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در هشتمین روز از دهه مبارک فجر طرح‌های عمرانی بخشداری نالوس شامل جدول‌گذاری ۱۱ روستا، کانال‌کشی و آسفالت روستای "دهگرجی" و کانال‌کشی روستای "دوآب" به بهره‌برداری رسید.

عبدالسلام مام‌عزیزی افزود: همچنین طی مراسمی و با حضور جمعی از خیران مدرسه ساز، کلنگ ساخت مدرسه چهار کلاسه مشارکتی در روستای "حسن‌آباد" با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به زمین زده ‌شد.

وی گفت: در پی سفر معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به آذربایجان‌غربی، ۱۲۰ میلیارد ریال  نیز جهت نوسازی و تکمیل مدارس به این شهرستان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: ۱۰ میلیارد ریال از این اعتبار جهت تجهیز و تکمیل مدارس شهری و روستایی و ۱۱۰ میلیارد ریال نیز جهت تکمیل و تسویه مطالبات پیمانکار مدرسه ۱۲ کلاسه شهرک یاسا و برخی مدارس دیگر در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: از سوی خیّران نیز ۳۰ میلیارد ریال جهت تکمیل، تجهیز و ساخت مدارس تقبل شده است که در صورت اختصاص این مبلغ از سوی خیّران، ۱۲۰ میلیارد ریال نیز بلافاصله تخصیص خواهد یافت.

فرماندار اشنویه افزود: از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۹۱ کلاس درس به مجموعه فضای آموزشی این شهرستان افزوده شده و علاوه بر این هم اینک ۸۲ کلاس درس نیز در حال احداث است.

به گزارش ایرنا، شهرستان مرزی اشنویه، دارای ۲ بخش مرکزی با ۴۲ روستا و نالوس با ۳۰ روستا در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق و ترکیه واقع شده است.

۲۳ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی همزمان با ایام الله دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد، از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به نام دهه فجر انقلاب اسلامی و جشن پیروزی نامگذاری شده است که در طول این مدت برنامه‌های مختلفی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha