۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۵
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 84221124
۰ نفر

برچسب‌ها

۳ طرح دانشگاه آزاد زواره بهره‌برداری شد

کاشان - ایرنا - سه طرح فنی و تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز زواره اردستان با اعتبار افزون بر ۳۵۵ میلیون تومان روز یکشنبه همزمان با هشتمین روز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به بهره‌برداری رسید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز زواره در حاشیه بهره‌برداری از این طرح‌ها به خبرنگار ایرنا گفت: مرکز دیتای شهدای شهراب، بوستان گل محمدی شهید امید اکبری و مزرعه آزمایشگاهی گیاه کتان طرح‌های بهره‌برداری شده است.

مصطفی صادقی خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز شدید دانشگاه به فیبر نوری در دوران کرونا برای آموزش آنلاین، این طرح‌ با اعتبار افزون بر ۳۰۰ میلیون تومان از محل کمک‌ نیکوکاران‌ اجرا شده است.

وی ادامه داد: بوستان گل محمدی نیز شامل تسطیح اراضی و اصلاح بافت خاک در زمینی به مساحت پنج هکتار در ۲ مرحله با اعتبار افزون بر ۵۰ میلیون تومان اجرا شده که مرحله نخست آن شامل ۲ هکتار در اسفند ۱۳۹۸ به بهره‌برداری رسید و مرحله دوم آن به مساحت سه هکتار آماده کشت در اسفند امسال است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز زواره اظهار داشت: این دانشگاه در نظر دارد در آینده نزدیک نسبت به ایجاد کارگاه گلاب‌گیری، اسانس‌گیری و عرقیجات گیاهان دارویی با هدف درآمدزایی اقدام کند.

صادقی افزود: کشت پاییزی گیاه کتان با هدف محاسبه مقدار مواد موثر این گیاه برای مصارف دارویی و برآورد هزینه بهره‌برداری در مقایسه با دیگر محصولات کشت پاییزه با اعتبار افزون بر پنج میلیون تومان از دیگر طرح‌های بهره‌برداری شده در دانشگاه ازاد زواره است.

شهر زواره با جمعیت افزون بر ۹ هزار نفر در ۱۴ کیلومتری شمال شرقی اردستان قرار دارد.

شهرستان اردستان با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =