۱۵ باب مدرسه خیرساز در عجب شیر کلنگ زنی شد

مراغه - ایرنا - همزمان با دهه فجر ۱۵ باب مدرسه در قالب ۸۴ کلاس درس توسط خیرین در عجب شیر در راستای اجرای طرح آجر به آجر کلنگ زنی شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان آذرباجان شرقی روز یکشنبه در آئین کلنگ زنی ۱۵ باب فضای آموزشی در عجب شیرگفت: همه ساله خیران و نیکوکاران مساعدت‌های بسیار وسیعی در زمینه مدرسه سازی می‌کنند به گونه‌ای که افزون بر ۵۰ درصد فعالیت‌های عمرانی این اداره کل توسط این قشر انجام می‌شود.

پیام صدقی با اشاره به اینکه در سال جاری تاکنون ۲۱۰میلیارد تومان خیرین مدرسه ساز استان جهت احداث مدارس کمک کردند، افزود: این درحالی است که در سال گذشته کمک خیرین ۱۰۰میلیارد تومان بود .


مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجانشرقی، با اشاره به پویش ملی آجر به آجر و حضور خیرین در عرصه مشارکت در امر مدرسه سازی، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های طرح ملی آجر به آجر این است که همه مردم حلاوت و شیرینی کار خیر را درک می‌کنند و موجب گسترش مشارکت همگانی می‌شود.

وی بیان کرد: مهم ترین اقدامی که دولت برای حمایت از پروژه های خیرساز انجام داده است این بود که ردیفی در قانون ایجاد شد و به موجب آن اگر خیری در مناطق روستایی سهم ۳۰ درصدی و در مناطق شهری تا ۵۰ درصد اعتبار یک پروژه را تقبل کند، دولت بلافاصله سهمش را برای تکمیل کار می پردازد و پروژه به نام خیر نام گداری می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی در ادامه ضمن تشکر از تلاش‌های مسئولان شهرستان عجب شیر و مجمع خیرین مدرسه ساز این شهرستان اعلام کرد: ۷۰درصد مدارس در شهرستان عجب شیر نیاز به نوسازی دارند و امیدواریم با کمک خیرین این مدارس نوسازی شود.

کلنگ زنی واحد گلخانه ای در عجب شیر

به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی گلخانه هفت هکتاری در روستای شیراز عجب شیر با اعتبار پیش بینی شده ۱۷۷میلیارد تومان کلنگ زنی شد.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی آذربایجان شرقی در مراسم کلنگ زنی این گلخانه  با اشاره به نقش بی بدیل کشت گلخانه‌ای در توسعه صادرات محصولات کشاورزی و اشتغال، اظهار کرد: با توسعه کشت گلخانه‌ای، ضمن توسعه زمینه صادرات و اشتغال، زمینه تنظیم بازار برخی از محصولات سبزی و صیفی در غیرفصل زراعی در استان فراهم شده و محصول ۱۰ برابر کشت جالیزی در واحد سطح، در اختیار بهره برداران قرار می‌دهد.

میرمحسن موسوی افزود: در شرایط اقلیمی حال حاضر، کشت گلخانه‌ای یکی از بهترین گزینه‌ها در کاهش مصرف آب کشاورزی و افزایش بهره وری تولید نسبت به آب مصرفی است.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی آذربایجان شرقی، مساحت گلخانه های شهرستان عجب شیر را ۷.۶ هکتار اعلام کرد و افزود: در این شهرستان ۲ واحد گلخانه هیدروپونیک با حدود هشت هزار متر مربع گل شاخه بریده در دست احداث است .

موسوی با بیان اینکه تعداد ۱۰ شهرک کشاورزی شامل محصولات گلخانه‌ای و دامپروری در استان اذربایجان شرقی ساخته می‌شود، افزود: این شهرک ها در شهرهای تبریز، ملکان، عجب شیر، کلیبر، سراب، بناب، اهر، مرند و هوراند در دست ساخت است و در تمامی آنها همه امکانات و زیرساخت های لازم تهیه و آماده شده است.

وی با اشاره به ساخت شهرک گلخانه‌ای ۳۹٫۱ هکتاری در شهرستان عجب شیر، گفت: کلیه زیرساخت‌های این شهرک به طور کامل انجام و تکمیل شده است؛ ۱۹ هکتار از این شهرک طی قراردادی به یک شرکت خصوص اجاره داده شده و اکنون عملیات احداث سازه گلخانه یکپارچه شیشه‌ای به مساحت ۱۲٫۳ هکتار آغاز شده است.

موسوی ادامه داد: همچنین ۴٫۵ هکتار به یک شرکت خصوصی با ۱۳ سرمایه گذار حقیقی واگذار شده و اکنون در مرحله ساخت سازه گلخانه قرار دارد.

وی گفت: با افتتاح واحد گلخانه هفت هکتاری در روستای شیراز برای بیش از ۱۱۰ نفر به طور مستقیم اشتغال زایی ایجاد خواهد شد.

امروز همچنین طرح جدول گذاری و زیرسازی و آسفالت معابر روستای گوروان بهره برداری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها