فرماندار: ۱۳۶ پروژه شهرستان ملایر در دهه فجر بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایرگفت: ۱۳۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۳۲۵ میلیارد تومان همزمان با ایام مبارک دهه فجر در این شهرستان بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

به گزارش ایرنا، «قدرت الله ولدی» روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از چند طرح و پروژه عمرانی و خدماتی در اسلامشهر آق‌گل شهرستان ملایر که با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان و جمعی از مسوولان محلی برگزار شد، افزود: دراین ایام، بهره برداری از ۱۳۰ پروژه با اشتغال زایی یک‌ هزار و ۶۵۷ نفر و عملیات اجرایی ۶ طرح با اشتغال  زایی یک‌ هزار و ۱۰۵ نفر نیز در ملایر آغاز شد.

وی با بیان اینکه ملایر ۸۰ درصد از پروژه‌های قابل بهره‌برداری و کلنگ‌زنی استان همدان در ایام دهه فجر را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: در مجموع با بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی این تعداد طرح و پروژه، زمینه اشتغال برای ۲ هزار و ۷۶۲ نفر در این شهرستان فراهم می‌شود.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از هیچ تلاش و کوششی برای خدمت به مردم کوتاهی نمی‌کند گفت: این شهرستان هم اکنون به یک کارگاه بزرگ اقتصادی تبدیل شده و تمام تلاش ما بر این است تا با همراهی مردم از این شرایط سخت که به واسطه جنگ اقتصادی دشمنان و شیوع ویروس کرونا ایجاد شده، با موفقیت عبور کنیم.

ولدی ادامه داد: در هشتمین روز از ایام مبارک دهه فجر طرح‌های مختلفی در بخش مرکزی ملایر و اسلامشهر آق‌گل با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

افتتاح مجتمع بین راهی ملایر

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر نیز دراین آیین گفت: مجتمع خدماتی رفاهی «رومیه» هشتمین مجتمع خدماتی رفاهی این شهرستان است که با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان امروز به بهره‌برداری رسید.

«سیداسماعیل صفوی‌زاده» با بیان اینکه ملایر از نظر تعداد مجتمع‌های بین‌راهی جایگاه نخست استان را دارد، افزود: با برنامه ریزی و سرمایه گذاری انجام شده، تا پایان دولت تدبیر و امید تعداد مجتمع‌های خدماتی رفاهی این شهرستان به ۱۲ مجتمع خواهد رسید.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر یادآور شد: با راه‌اندازی مجتمع خدماتی رفاهی رومیه، برای ۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

صفوی‌زاده با بیان اینکه این مجتمع توسط بخش خصوصی و با مشارکت شرکت تعاون روستایی اسلامشهر آق‌گل احداث شده است، افزود: برای احداث این مجتمع ۱.۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و 400 میلیون تومان نیز از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

افتتاح مدرسه در ملایر

در این آیین همچنین مدرسه چهار کلاسه خیّرساز اسلامشهر آق‌گل با ۴۲۰ میلیون تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید.

«محمدرضا بشری» مدیر آموزش و پرورش ملایر نیز در این آیین اظهار داشت: مدرسه شهید چمران این شهر با وجود تحصیل ۲۹۰ دانش‌آموز، ظرفیت کمی برای این تعداد دانش‌آموز را داشت که تعدادی از دانش‌آموزان در کانکس مجبور به ادامه تحصیل بودند.

اسلامشهر آق‌گل دارای چهار واحد آموزشی با ۷۶۷ دانش‌آموز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها