ایجاد پتروشیمی و فولاد چابهار موجب توسعه سواحل مکران می‌شود

چابهار- ایرنا- رییس سازمان بازررسی کل کشور گفت: ایجاد واحدهای پتروشیمی و فولاد چابهار و تکمیل به موقع آنها موجب رونق و توسعه سواحل مکران بویژه سیستان و بلوچستان می‌شود.

حجت الاسلام حسن درویشیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: چابهار ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری فراوانی در زمینه‌های تجارت، شیلات، کشاورزی و گردشگری دارد و باید مسوولان با همکاری هم و رفع مشکلات آن مسیر توسعه سواحل مکران را فراهم کنند.

وی بیان کرد: بازدید از پروژه‌های مختلف می‌تواند موجب آشنایی بهتر ما با گرفتاری‌های مردم و مشکلات پیش رو شود و بعد از آن سعی و تلاش بیشتری برای رفع و پیگیری آن در سطوح مختلف انجام می‌دهیم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور افزود: خط آهن چابهار به زاهدان باید تسریع و به موقع تکمیل شود و سایر مشکلات زیرساختی در دستورکار مسوولان باشد و مردم نباید در کنار دریا مشکل آب داشته باشند.

وی به مشکلات ساماندهی ۵۰ درصد از جمعیت مردم چابهار در حاشیه شهر اشاره کرد و گفت: بهره‌مندی هزاران نفر از امکانات رفاهی و برخورداری از آب، بهداشت، آموزش و مسکن مناسب ضروری است و مسوولان در ساماندهی حاشیه نشیان کارها را تسریع کنند.

حجت الاسلام درویشیان اظهارداشت: استاندار سیستان و بلوچستان تلاش‌های زیادی برای توسعه و پیگیری مشکلات مردم انجام داده که قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: چابهار گنج پنهان است و دفتر بازررسی می‌تواند بسیاری از مشکلات و بی‌عدالتی‌ها را پیگیری کند و برخی از همکاران بازرسی استان سیستان وبلوچستان برای نظارت در چابهار مستقر و امورات را انجام می‌دهند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: تشدید پیگیری‌ها مثمر ثمر خواهد بود و مشکلات نظام اداری منطقه را بهتر پیگیری می‌کند.

وی گفت: چند واحد پتروشیمی و فولاد در شهرستان چابهار در حال کار است و نزدیکی و متصل بودن این شهرستان به پاکستان و کشورهای منطقه می‌تواند موجب صادرات محصولات این واحدها شود.

حجت الاسلام درویشیان ادامه داد: صادرات محصول فولاد و پتروشیمی می‌تواند در توسعه منطقه مفید باشد و با پیگیری مشکلات سرعت و رشد توسعه بهتر می‌شود. 

وی بیان کرد: بازدید از بندر شهیدبهشتی، کارخانه‌های فولاد، پتروشیمی، توربافی، مزرعه پرورش گاندو، تولیدی‌های فعال، کارخانه و صنایع منطقه آزاد چابهار با هدف پیگیری مشکلات پیش روی آنها انجام شده و امیدواریم بخشی از آنان را مرتفع کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها