۲۱ بیمار با علائم کرونا در قم بستری شدند

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی ۲۴ ساعت منتهی به نوزدهم بهمن‌ماه ۲۱ تن با علائم کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در گفت و گویی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار با علائم بیماری کرونا در قم پذیرش و از این تعداد ۲۱ تن بستری شدند.

وی با اشاره به ترخیص ۱۶ بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی قم در ۲۴ساعت گذشته، اضافه کرد: خوشبختانه طی این مدت از میان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان هیچ مورد فوتی نداشتیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۴ بیمار کرونا مثبت در بیمارستان های قم بستری هستند که از این میان حال ۸ تن وخیم است.

همزمان با کاهش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا در قم، وضعیت کرونایی این استان از روز بیستم دی ‌ماه به حالت آبی درآمد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom @ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.          

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها