امام جمعه ارومیه: مسوولان پیام شهدا را به نسل‌های آینده منتقل کنند

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسوولان ضمن برقراری پیوند محکم باخانواده شهدا در انتقال معنویت و پیام شهدا به نسل کنونی جامعه اقدام کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز یکشنبه در کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ ساز با محوریت آذربایجان‌غربی اظهار داشت: خانواده شهدا باید با شهید خود ارتباط معنوی برقرار کنند و راه ارتباط با شهدا ادامه دادن راه آن هاست.

وی ادامه داد: شهدا نخستین افرادی هستند که به خیل عظیم بهشتیان در می‌آیند چون خداوند باری تعالی شهدا را شفاعت می‌کند.

وی افزود: مادران شهدا نیز ارج و قربی همچون شهدا در بارگاه الهی دارند چرا که شهدا آنها را هم در روز قیامت شفاعت خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه بیان کرد: مقام شهادت در دین اسلام بسیار زیاد است بطوریکه تمامی معصومین (ع) با شهادت از دنیا رفته اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی افزود: مقام شهادت در دین اسلام به حدی بالاست که حضرت امیرالمومنین (ع) می فرمایند اگر شهادت نبود لحظه ای بین شما مردم نمی ماندم.

وی تأکید کرد: مسئله شهادت به قدری با اهمیت است که در بیان نمی گنجد ازاینرو باید خانواده شهدا به این مقام شهیدشان افتخار و مباهات کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم شهدا را برگزیدگان خداوند و انبیاء الهی دانست و گفت: خانواده شهدا، الگوی استقامت و ایثار برای جامعه هستند و منزلت و جایگاه آنان، کمتر از شهیدان نیست. 

مهدی فعال افزود: بی‌شک امنیت، آرامش و اقتدار ایران اسلامی مرهون خون شهدا، جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی است که این نقش و جایگاه باید بیش از پیش در جامعه تبیین و تشریح شود.

آذربایجان غربی دارای سه هزار مادر شهید و سه هزار و ۲۰۰ همسر شهید و ۲ هزار زن شهیده و جانباز است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم ۱۲۰ نفر از مادران و همسران شهید و جانباز و آزاده در آذربایجان‌غربی با اهدای لوح تجلیل شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها