قضات مشکلات مردم را از طریق صلح و سازش حل کنند

کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری استان کرمانشاه خطاب به قضات گفت: سعی کنید مشکلات مردم را تا جایی که ممکن است از طریق صلح و سازش حل کنید، زیرا اثرات مثبتی که در مصالحه هست هیچ‌گاه در تحکم وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پرویز توسلی زاده روز یکشنبه در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری جوانرود افزود: کاهش پرونده های ورودی، کاهش مراجعات مردمی، پیشگیری از پرونده های کیفری، افزایش عملکرد قضات و کارکنان، استفاده از ظرفیت مساجد و روحانیون و معتمدین محلی برای کاهش اختلافات از دیگر مواری است که باید مورد توجه قضات و کارکنان دادگستری باشد.
وی، اختلافات خانوادگی را از مهمترین پرونده های جوانرود عنوان کرد و اظهار داشت: از ۸۰ هزار نفر جمعیت این شهرستان انتظار سازش داریم.
رییس دادگستری شهرستان جوانرود نیز با اراده گزارشی گفت: تکریم ارباب رجوع از اولویت های این دادگستری است.
نریمان شفیعی، به کاهش فرآیند دادرسی در پرونده های قضایی جوانرود اشاره کرد و افزود: حداکثر رسیدگی به پرونده ها در دادگستری به کمتر از ۲۰ روز و در دادگاه انقلاب و دادسراها به روز است.
رییس دادگستری استان کرمانشاه در ادامه با حضور فرماندار و مسوولان شهرستان ساختمان دادگستری جوانرود در زمینی به مساحت ۹۱۸ متر مربع با پنج واحد مسکونی و پارکینگ و با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات قوه قضاییه را افتتاح کرد.

توسلی زاده سپس در دیدار با فرماندار جوانرود، مهمترین مسایل و مشکلات قضایی این شهرستان از جمله سندهای قولنامه ای و همچنین مشکلات حقوقی دستگاه های اجرایی را مورد بحث و بررسی قرار داد.
وی با تاکید برحل مشکلات سندهای قولنامه ای قول مساعد داد که از تمام ظرفیت ها برای حل این مشکلات استفاده کند.
فرماندار جوانرود نیز در این دیدار با اشاره به برنامه و دیدگاه های رییس کل دادگستری کرمانشاه در خصوص اقداماتی که در زمینه صلح و سازش صورت گرفته است، گفت: اقدامات دادگستری استان کرمانشاه در حوزه قضایی نویدبخش در بخش های مختلف است.
رستگار یوسفی افزود: مردم دستگاه قضایی را ملجاء و پناهگاه در احقاق حق خویش دانسته و انتظار دارند که به واسطه تلاش این قوه مهم شاهد بسط و گسترش عدل و قسط، تامین و گسترش امنیت و حفظ بیت‌المال باشند.
شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها