طرح آبرسانی چاه‌باغ و آزادشهر قلعه‌گنج افتتاح شد

جیرفت - ایرنا - همزمان با دهه مبارک فجر طرح آبرسانی روستای چاه‌باغ و فاز دوم مجتمع آبرسانی آزادشهر قلعه‌گنج با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ، سیدمصطفی آیت‌الهی‌موسوی روز یکشنبه در افتتاحیه فاز نخست مجتمع چاه باغ و فاز دوم مجتمع آزادشهر در شهرستان قلعه‌گنج گفت: اهم فعالیت‌های دولت از جمله آب، برق، گاز، مخابرات و راه‌ها و خدمات بهداشتی همچون خانه‌های بهداشت که عمده خدماتی است که به مردم ارائه می‌شود.

وی افزود: در حوزه برق، روستای بالای ۱۰ خانواری را نداریم که از برق رسانی و زیرساخت برق محروم باشد و آخرین روستایی که برق‌رسانی شد یک ماه قبل بود که از طریق ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو این اتفاق افتاد و افتتاح انجام شد.

موسوی گفت: از اول انقلاب تاکنون بیش از ۲۰۰ درصد رشد در ساخت مدارس را داشته‌ایم و همچنین ۵۰ درصد از روستاهای ما گازرسانی شده‌اند و چیزی حدود ۹۰ درصد در شهرها و ۷۶ درصد در تمامی استان گازرسانی انجام شده است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان بیان داشت: از اول انقلاب تاکنون در حوزه مراکز بهداشتی که در روستاها مستقر هستند با افزایش ۳۵۱ درصدی روبه رو بوده‌ایم و در مخش خانه‌های بهداشت حدود یکهزار و ۷۶۰ درصد پیشرفت داشته‌ایم و این نشان از خدماتی است که صورت گرفته است و همچنین از اول انقلاب در حوزه آب چیزی حدود سه هزار و ۲۰۰ درصد رشد داشته‌ایم.

گفتنی است در سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان به قلعه‌گنح، پروژه‌های هلال احمر و همچنین پروژه امور برق شهرستان با اعتباری بیش از ۱۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

شهرستان قلعه‌گنج در فاصله ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها