استاندار مازندران : انتقاد از دولت باید پشتوانه علمی داشته باشد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران بخشی از انتقادات مطرح شده در روزهای اخیر علیه دولت را فاقد پشتوانه علمی و شعاری دانست و گفت : انتقاد بدون توجه به عنصر زمان و مکان فاقد پشتوانه علمی و بی پایه و اساس است و لازم است منتقدان دولت تحریم‌های ظالمانه و تنگناهای اقتصادی کشور را هم ببینند.

به گزارش ایرنا، احمد حسین زادگان عصر امروز یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاح ۱۲۰ طرح عمرانی و زیرساختی دهه فجر شهرستان ساری افزود : اگر انتقادات با توجه به عنصر زمان و مکان از عملکرد دولتمردان انجام  شود، باعث پیشبرد اهداف و برنامه ها و توسعه استانی و ملی خواهد شد ، ولی متاسفانه اکثر انتقاداتی که این روزها از عملکرد دولتمردان در سطح استانی و ملی صورت می گیرد، بدون توجه به عنصر زمان و مکان صورت می گیرد و فاقد پشتوانه علمی است و این نوع انتقادات نمی تواند کارساز و باعث پیشبرد اهداف و برنامه ها شود.
وی با دفاع از عملکرد دولت تدبیر و امید ، اظهار داشت : دولت با وجود تحریم های ظالمانه و مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا طی یک سال گذشته عملکرد خوبی در حوزه های اقتصادی و اجتماعی از خود بر جای گذاشته است و انتقاداتی که این روزها از دولت می شود بدون توجه به این مشکلات انجام و غیرمنصفانه است.

نماینده عالی دولت در مازندران تاکید کرد : قطعا ما به عنوان دولتمردان از انتقادات سازنده و با پشتوانه علمی و برخوردار از ملاحظات زمانی و مکانی استقبال خواهیم کرد و آن را در راستای پیشبرد اهداف جامعه موثر می دانیم ، ولی اکثر انتقاداتی که این روزها انجام می شود ، این شرایط در آن مورد توجه منتقدین قرار نمی گیرد.
استاندار مازندران گفت : در سال های اخیر با وجود مشکلات ناشی از تحریم و تنگناهای اقتصادی و مالی حاکم بر کشور، در داخل استان در حوزه تکمیل طرح های زیرساختی در بخش کشاورزی، گردشگری و صادراتی اقدامات خوبی انجام گرفت و باید از این ظرفیت ها برای توسعه استانی استفاده شود.
وی از گسترش خطوط پروازهای داخلی، رایزنی برای برقراری پرواز ساری به بندر اکتائو قزاقستان ، تکمیل و بهره برداری از پایانه صادراتی برنج و مرکبات ، ساخت و افتتاح مجموعه های بسته بندی محصولات کشاورزی و توسعه زیرساخت های دریایی از جمله استقرار ۱۰ کشتی کانتینرداردر حاشیه دریای خزر و به سرانجام رساندن مطالبه دیرینه مردم برای ایجاد اسکله گردشگری به عنوان بخشی از کارهای زیرساختی انجام شده در دولت تدبیر و امید در سال های اخیر نام برد و خواستار توجه منتقدان به عملکرد مثبت دولت هنگام طرح انتقادات شد.

حسین زادگان گفت : در کنار توسعه زیرساخت ها ، از لحاظ دیپلماسی اقتصادی نیز برای ورود به بازارهای هدف از جمله کشورهای حاشیه دریای خزر نیز اقدامات خوبی انجام شده است و باید از این ظرفیت ها برای توسعه صادرات بخصوص محصولات کشاورزی استفاده کرد.
نماینده عالی دولت در استان مازندران ضعف برند سازی ، کم تجربه بودن تجار و صادرات کنندگان را از مشکلات مهم پیش روی توسعه صادرات استان برشمرد و افزود : باید از ظرفیت های موجود زیرساختی برای توسعه صادرات استفاده کنیم و این کار نیز به صبر و حوصله بیشتر و ماندگاری در بازار هدف خارجی نیاز دارد.
وی افزود : در شرایط فعلی با توسعه زیرساخت ها بستر برای جهش تولید و ارتقاء شرایط اقتصادی در مازندران فراهم شده است و ما برای تحقق این اهداف نیاز به انسجام و همدلی در داخل استان داریم تا بتوانیم با پرهیز از تعصبات قومی و منطقه ای از ظرفیت های موجود برای توسعه استفاده کنیم.
استاندار مازندران همچنین بخشی از عقب ماندگی اقتصادی استان را ناشی از تعصبات منطقه ای و نبود انسجام فکری در داخل استان دانست و گفت : باید با همگرایی موانع پیش رو را برای توسعه استان برداریم.
در این مراسم ۱۲۰ طرح عمرانی و زیرساختی شهرستان ساری با اعتباری افزون بر ۶۶۴ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha