امام جمعه بوشهر: جایگاه نیروی هوایی در اقتدار دفاعی ویژه است

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر گفت: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در ساختار هندسه اقتدار دفاعی نظام، دارای جایگاه بسیار ویژه ای است.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز یکشنبه در سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی(ره) در سال ۵۷ در دیدار با جمعی از فرماندهان پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر افزود: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری دارای توانمندی های بسیار اقتدار آفرین برای نظام بوده و هست.

وی با بیان اینکه در ساختار اقتدار دفاعی، امنیت هوایی در عرصه‌های آفندی و پدافندی بسیار مهم است، اضافه کرد: در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با تمام فراز و نشیب‌های آن، همواره نیروی هوایی یک نیروی موفق، پیروز و توانمند بوده و تاثیر بسزایی در عرصه آفرینش قدرت داشته است.

امام جمعه بوشهریادآورشد: در ۴۲ سال گذشته نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران یکی از موفق‌ترین ارکان پیشرفت و عرصه دفاع از نظام بوده است.

صفایی بوشهری گفت: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی یک نیروی دانش بنیان است و کشور باید در عرصه نرم افزار و تولید دانش هوایی به پیشرفت‌های فوق العاده ای برسد که نه تنها به خودکفایی بلکه به مرجعیت درعرصه تولید دانش هوایی دست پیدا کنیم.

امام جمعه بوشهر افزود: کشور باید در عرصه سخت افزاری دانش هوایی به توانمندی در عرصه ساخت و تأمین قطعات مورد نیاز و همچنین تولید جنگ افزارها به خودکفایی و مرجعیت برسد.

امام جمعه بوشهر اظهارکرد: در زمان حاضر در عرصه قدرت و مدیریت عملیات‌های هوایی، نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در جهان زبان‌زد است.

وی با بیان اینکه در هندسه نظامی باید خدامحوری مورد توجه قرار گیرد، افزود: در ساختار نیروی های مسلح افزون بر دانش باید به نیروی ایمان، تقوا، اخلاق، اتکا به خدا و توانمندی های فرهنگی و اعتقادی مسلح شد چون یک ارتش تنها با خدامحوری است که می‌تواند پیروز میدان باشد.

صفایی بوشهری گفت: در عرصه ولایت‌مداری نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ولایتمدار و تابع فرماندهی کل قوا هستند و این از افتخارات نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران است که لشکر خدا هستند.

فرمانده پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، صنعت هوایی نظامی ایران یکی از نخستین بخش‌هایی بود که با ظالمانه ترین و  شدیدترین تحریم‌ها روبرو شد، اما به همت متخصصان کشورمان این تهدید به فرصتی برای خودکفایی تبدیل شد.

امیر سرتیپ دوم خلبان نعمت‌الله صدوقی بیان کرد: از آنجا که این صنعت پیشرفته پیش از انقلاب وابستگی شدیدی به خارج از کشور داشت و بیشتر مستشاران نظامی خارجی در ایران حضور داشتند، تمامی برآوردها به این سمت بود که صنعت هوایی نظامی، هواپیماها، جنگنده‌ها و تجهیزات نیروی هوایی به زودی از چرخه عملیاتی خارج می‌شوند.

وی اضافه کرد: اما این اتفاق نیفتاد بلکه با همت و تلاش متخصصان صنایع دفاع هوایی این تهدید و تحریم به فرصت تبدیل شد و در نهایت با دستان توانمند دانشمندان کشور موفق به ساخت انواع هواپیما از جمله صاعقه و کوثر شدیم.

امیر صدوقی ادامه داد: یکی دیگر از دستاوردهایی که نیروی هوایی پس از انقلاب کسب کرد، خودکفایی کامل در صنعت قطعه سازی است. 

وی عنوان کرد: دوراندیشی رهبر انقلاب در سال ۶۱ در دوران (رئیس جمهوری)، منجر به ایجاد سازمان جهادخودکفایی در نیروی هوایی ارتش شد که در این سازمان صنعت قطعه سازی هواپیماهای جنگنده به دست متخصصان به نحو مطلوبی پیشرفت کرد و توانست همه ماموریت‌های محوله را انجام دهد.

فرمانده پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر تاکید کرد: این دستاورد، افزایش توان رزمی در جنگ ۸ ساله و انجام عملیات‌های پیاپی را در آن دوران به دنبال داشت.

در این نشست لوح تقدیری از طرف امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش بابت حمایت های آیت الله صفایی بوشهری از نیروهای مسلح به خصوص نیروی هوایی به ایشان اهدا شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =