۲۶۰ فعال بخش‌های ICU چهارمحال وبختیاری در اولویت تزریق واکسن هستند

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: در گام نخست سهم استان از واکسن کرونا، تزریق به ۲۶۰ نفر از کادر درمان فعال در بخش‌ مراقبت‌های ویژه است.

مجید شیرانی روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران این استان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر سهم این استان از واکسن‌های روسی وارد شده به کشور اظهار داشت: واکسن‌های موجود به سه گروه پرسنل درمان، بیماران زمینه‌ای و افراد سالمند اختصاص دارد اما در گام نخست پرسنل درمان فعال در بخش‌های مراقبت‌های ویژه در اولویت قرار دارند.

وی ادامه داد: این ۲۶۰ نفر افرادی هستند که طی یکسال گذشته به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند و واکسن به آنها در ۲ نوبت به فاصله ۲۱ روز تزریق می‌شود.

شیرانی در ادامه با اشاره به خدمات انقلاب اسلامی در طول ۴۲ سال اخیر در حوزه بهداشت و درمان، تصریح کرد: در حالیکه قبل از انقلاب در استان شبکه بهداری مستقر بود اما امروز یکی از مترقی‌ترین شبکه‌های بهداشت دنیا در استان و دیگر نقاط کشور به مردم ارائه خدمات می‌کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در حوزه درمان نیز این استان با در اختیار داشتن سه مرکز آموزشی، درمانی، ۹ بیمارستان در قالب یک هزار و ۸۱۲ تخت بیمارستانی، به صورت شبانه‌روزی به مردم خدمات‌رسانی می‌کند.

شیرانی خاطرنشان کرد: همچنین ۴۲۰ پزشک عمومی، ۴۰۲ پزشک متخصص و فوق تخصص، ۲۱۱ دندانپزشک، ۲ هزار و ۶۶ پرستار، ۱۶۵ تخت ویژه، ۹۸ آمبولانس پیش‌بیمارستانی و ۵۱ آمبولانس مراکز بهداشت و امکانات تشخیصی در حوزه درمان فعال است و در مقایسه با سالهای قبل از انقلاب اسلامی از رشد چشمگیری برخوردار شده است.

وی در ادامه با قدردانی از خبرنگاران در همراهی با مسئولان بهداشت و درمان در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: رسانه‌ها عملکرد مطلوب و درخشانی از خود نشان دادند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از افتتاح ۱۱ طرح همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در استان خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری از این تعداد طرح با ۱۶ هزار و ۱۵۹ مترمربع زیربنا ۴۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

علی‌ضامن صالحی‌فرد افزود: افتتاح ستاد شبکه بهداشت و درمان در شهرستان‌های بن و سامان، پایگاه سلامت شهری در پردنجان و سامان، دانشکده پرستاری، سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، کلاس‌های سوله دانشکده پیراپزشکی و سه مرکز درمانی در لبد کوهرنگ، هفشجان و بازفت و یک مرکز جامع سلامت در روستای عیسی‌آباد فارسان از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

وی از برگزاری آزمون استخدام پیمانی دانشگاه در ماه جاری نیز خبر داد و گفت: از ۴۰ هزار نفر استخدامی در کشور سهم استان ما ۷۲۲ نفر است.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زودی تزریق واکسن کرونا در کشور آغاز می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha