۱۰ طرح بخش کشاورزی کامیاران به بهره برداری رسید

سنندج - ایرنا -  همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر ۱۰ طرح کشاورزی در کامیاران به بهره‌برداری رسید که برای این طرح‌ها ۹۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی کامیاران روز یکشنبه درحاشیه آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها اظهار داشت:این طرح‌ها شامل سه طرح احداث و توسعه باغات، یک طرح منابع طبیعی و آبخیزداری، یک  طرح سیلوی ذخیره سازی و نگهداری مواد غذایی و محصولات کشاورزی و پنج طرح آب و خاکی است.

بهرام کوشکی افزود: برای این ۱۰ پروژه ۹۲ میلیارد ریال هزینه شده که ۴۲ میلیارد ریال آن آورده شخصی و ۳۴ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و ۱۶ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات بخش دولتی تامین شده است.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه‌ها برای ۱۹ نفر اشتغالزایی مستقیم و برای ۷۶ نفر تثبیت شغل را با خود به همراه داشته و سبب مهاجرت معکوس به روستاها شده است.

ورود معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در ۱۲ بهمن‌ سال ۱۳۵۷ بود و ۲۲ بهمن همان سال انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ایام الله دهه فجر نام گرفته است.

شهرستان کامیاران در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده و ۱۰۲ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۲ هزار نفر آن ساکن مناطق روستایی و ۶۰ هزار نفر نیز در مناطق شهری سکونت دارند که دارای ۶۷ هزار هکتار زمین کشاورزی است.

دستگیری سارق سیم و تجهیزات برق سنندج

فرمانده انتظامی کردستان اظهار داشت: با وقوع چندین فقره سرقت سیم وکابل تجهیزات برق در سطح شهرستان سنندج تحقیقات برای شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار،مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سردار علی آزادی با بیان اینکه ماموران با انجام تحقیقات فنی و تخصصی مخفیگاه سارق را شناسایی و در عملیات ضربتی وی را دستگیر کردند، افزود: سارق در رویارویی با دلایل و مدارک ارائه شده به ۲۵فقره سرقت سیم و تجهیزات برق، اعتراف کرد.

وی در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: ضمن همکاری با پلیس در ایجاد امنیتی پایدار، در صورت مشاهده افراد ناشناسی که بدون جهت در محل زندگی آنان تردد می کنند مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha