بیش از ۱۱ میلیارد تومان طرح‌ بهداشتی و درمانی در ملایر بهره‌برداری شد

همدان- ایرنا- چهار طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری معادل ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در هشتمین روز از ایام مبارک دهه فجر در شهرستان ملایر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از مرکز خدمات جامع سلامت اسلامشهر آق‌گل اظهار داشت: عملیات اجرایی این مرکز در زمینی به مساحت ۸۵۰ هکتار از سال ۹۶ آغاز و پنج میلیارد تومان اعتبار برای احداث این مرکز هزینه شده است.

«محسن ترکاشوند» افزود: این مرکز شامل بخش‌هایی همچون آزمایشگاه، دندانپزشکی، تزریقات، داروخانه، مامایی، خدمات بهداشتی و بهداشت محیط و سه واحد مسکونی برای پزشک و سرایه‌دار است.

وی گفت: با توجه به جمعیت بالای این شهر، با درخواست شبانه‌روزی شدن این مرکز موافقت شد و هم اکنون سه پزشک در مرکز جامع سلامت اسلامشهر آق‌گل مستقر شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر ادامه داد: همچنین پایگاه سلامت زندیه شهر ملایر با کمک خیران و با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان در ۲ طبقه با زیربنای ۱۵۰ مترمربع و پایگاه شماره چهار شهری ۱۱۵ فوریت‌های پزشکی شهرک ولیعصر(عج) ملایر با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع افتتاح شد.

ترکاشوند یادآور شد: پایگاه شهری ۱۱۵ فوریت‌های پزشکی در شهرک ولیعصر(عج) یکی از نیازهای ضروری این منطقه از نظر ارایه خدمات بود که دارای یک دستگاه آمبولانس و تمام تجهیزات مورد نیاز است.

وی راه‌اندازی دستگاه اکسیژن‌ساز با ظرفیت ۱۴۰۰ لیتر بیمارستان مهر ملایر را از دیگر طرح‌های قابل افتتاح امروز برشمرد و گفت: چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای خریداری این دستگاه هزینه شد که جوابگوی نیاز بیماران مبتلا به کووید۱۹ است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر بیان کرد: این دستگاه بزرگترین دستگاه اکسیژن‌ساز استان همدان است که در کنار دیگر دستگاه اکسیژن‌ساز ۶۰۰ لیتری بیمارستان امام حسین(ع) ظرفیت خوبی برای نیاز بیماران است.

وی گفت: همچنین اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) با ۲۴ میلیارد تومان اعتبار، مرکز غربالگری، LDR و تجهیزات بیمارستان مهر با ۱۸ میلیارد  و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار و تجهیزات خریداری شده بیمارستان امام حسین(ع) با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است.

در حال حاضر ۲۷ مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان ملایر فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها