۴۰ طرح پژوهشی محققان ایران و روسیه حمایت می‌شود

تهران-ایرنا- نتایج داوری دومین فراخوان مشترک صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی ریاست جمهوری اسلامی ایران و بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه اعلام شد که بر اساس آن از ۴۰ طرح پژوهشی مشترک محققان ایرانی و روسی حمایت می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پس از انتشار این فراخوان که با استقبال محققان دو کشور مواجه شده است ۳۸۰ پروپزال به دبیرخانه ارسال شد، پس از داوری و ارزیابی نهایی طرح‌های شایسته حمایت مشخص شدند.

فرایند ارزیابی علمی این طرح‌ها در ایران با همکاری ۳۰۸ عضو هیات علمی ایرانی که در هیچ یک از طرح های پیشنهادی مشارکت نداشته اند صورت گرفت،  در نهایت، برترین طرح های فراخوان با جمع بندی نظرات داوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه برگزیده شدند.

ریاضیات، فیزیک و اخترشناسی، شیمی و مواد پیشرفته، زیست شناسی، بیو انفورماتیک و علوم شناختی، علوم زمین (با تمرکز بر مطالعات قطب جنوب و دریاچه خزر)، تاریخ، باستان‌شناسی، قوم‌شناسی و انسان‌شناسی، اقتصاد، زبان‌شناسی و مطالعات فرهنگی، فناوری اطلاعات، سیستم‌های کامپیوتری و هوش مصنوعی، مکانیک و هوافضا و مطالعات پیشرفته نفت و گاز حوزه‌های علمیی هستند که محققان بر اساس آن طرح‌های تحقیقاتی خود را ارسال کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش