ارزش یک تن صادرات زنجان بیش از پنج برابر میانگین کشوری است

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: ارزش متوسط یک تن صادرات این استان ۵.۷ برابر متوسط صادرات کشور است.

فتح الله حقیقی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی که با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری انجام شد، افزود: ارزش یک تن صادرات استان زنجان هزار و ۷۶۱دلار است در صورتی که این رقم در میانگین کشوری، ۴۰۳ دلار است و این موضوع نشان دهنده این است که چرخه تولید در استان کامل است.

وی با بیان اینکه واردات استان زنجان کاملا خام است، اظهار داشت: یک تن واردات استان ۹۹۴ دلار و میانگین کشوری این رقم، هزار و ۲۳۸ دلار است.

حقیقی به تولید ۴۳۰ هزار تن گندم در سال زراعی جاری در استان اشاره کرد و اظهار داشت: ظرفیت سیلوهای استان بالغ بر ۶۰۰ هزار تن است و تاکنون گندم مود نیاز استان تا ۲ ماه پس از چینش بعدی، از استان خارج نشده است.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چرخه تولید در این استان، چرخه کاملی است، گفت: واحدهای صنعتی که پنجشنبه هفته گذشته با حضور رییس جمهوری افتتاح شد، چرخه تولید کاملی داشتند و اساسا برای کامل کردن چرخه تولید در استان احداث و راه اندازی شدند.

حقیقی افزود: اجرای برخی طرح های بزرگ در حوزه کشاورزی و دامداری از جمله واحد پرورش دام سبک ۶۰ هزار رأسی در استان با حجم سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گامی در جهت ایجاد چرخه کامل پرورش و تولید گوشت در استان است که فار نخست این طرح با هزینه ۳۵۰ میلیارد تومان بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در اردیبهشت سال آینده به بهره برداری می رسد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت های به دست آمده در این استان و رتبه برتر زنجان در اجرای طرح کاداستر اراضی، اشاره کرد و گفت: در نتیجه اجرای این طرح رفع اختلافات و تداخلات اراضی محقق شده است.  

وی ادامه داد: تا کنون برای ۴۴۰هزار هکتار اراضی استان قرارداد اجرای کاداستر بسته شده که در ۲۹۰ هزار هکتار اجرایی شده است، برای ۲۵۰ هکتار دیگر نیز رای نهایی در سازمان نقشه برداری در حال صادر شدن است.

حقیقی اظهار داشت: نخستین سند زمین حدنگاری شده کشور در زنجان صادر و تحویل کشاورزان شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها