اعطای پروانه فعالیت ۵ استارتاپ در حوزه کارگزاری بیمه

تهران- ایرنا- پنج استارتاپ فعال در حوزه کارگزاری بیمه آنلاین پروانه فعالیت خود را از دست معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و رییس سازمان بیمه مرکزی دریافت کردند.

مراسم اعطای پروانه استارتاپ‌های کارگزاری رسمی آنلاین بیمه امروز یکشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، علیرضا سلیمانی امیری رئیس کل بیمه مرکزی و جمعی از استارتاپ‌های فعال در حوزه خدمات بیمه برگزار شد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رییس جمهوری در این مراسم با بیان اینکه تحول اساسی در حوزه بیمه به کمک استارتاپ‌ها رخ داده است، گفت: باهمکاری نزدیک بیمه مرکزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تحولی جدی و ارزشمند در حوزه خدمات بیمه و با کمک استارتاپ ها محقق شده است.

وی، با بیان اینکه توسعه، مفهومی فرهنگی و مستلزم ترویج و همکاری تمامی بخش‌ها برای حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است، ادامه داد: در روزهای نخست تصور می‌کردیم مفهوم توسعه و تحول سخت افزاری است، اما دیری نپایید که دریافتیم که توسعه امری نرم‌افزاری است. ضرورت‌هایی مانند حمایت از کالای ایران ساخت، حمایت از کارآفرین داخلی شرکت های خلاق و اهمیت بخشیدن به دارایی‌های فکری، ضرورتی فرهنگی است و باید فرزندانمان را با فرهنگ‌سازی و ترویج، به نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان، توجه دهیم.

استارتاپ‌ها تحول بیمه را ممکن می‌کنند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، استارتاپ‌های آنلاین حوزه مالی و بانکی را نمونه موفقی از خدمات ارزنده استارتاپ‌ها برای جامعه دانست و افزود:  فین‌تک‌ها امروز  به خوبی جای خالی خدمات در دسترس و کارآمد مالی را پر کرده اند و با میلیون ها تراکنش روزانه بدون خطا، ارزش‌گذاری و اعتماد به استارتاپ‌ها را  به خوبی پاسخ گفتند. کسب و کارهای سنتی بیمه نیز باید استارتاپ های خلاق نوآور و فعال این حوزه را حمایت کنند.

وی با بیان اینکه استارتاپ های حوزه بیمه خدمات را کارآمد و در دسترس می کنند، ادامه داد: به مدد استارتاپ ها زمان دسترسی آسان به خدمات مورد نیاز  ارزان و کارآمد رسیده است.

رییس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در تربیت جامعه‌ای تحول‌آفرین و نوآور گفت: نقش و رسالت دانشگاه ها از ابتدای راهشان، تحول آفرینی و تغییر در جامعه بود، اما دانشگاهی که نتواند با جامعه پیرامونی خود ارتباطی اثربخش برقرار کند نمی‌تواند ایفاگر چنین نقشی باشد. بنابراین، برای رسیدن به جامعه‌ای خلاق و  نوآور، دانشگاه‌ها باید نقش راهبردی خود یعنی تربیت جامعه نوآور و حامی خلاقیت را ایفا کنند.

وی با تاکید بر این‌که باید با حمایت از این استارتاپ ها راه به بازار رسیدن ایده‌های نوآورانه را هموار کنیم، ادامه داد: نمی‌توان راه نوآوری را سد کرد و انتظار داشت جوانان خلاق کشور در کشور ماندگار شوند. باید با حمایت از نوآوری ها، خدمات دسترس پذیر، کارآمد و ارزان را ارمغان جامعه کرده و راه را برای  ایجاد اشتغال نوآورانه هموار کنیم.