پوئم‌سمفونی «راه روشن» با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب رونمایی شد

تهران-ایرنا-پوئم‌سمفونی «راه روشن» با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب همزمان با دهه مبارک فجر، در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران رونمایی شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این آیین امروز با حضور علیرضا زندوکیلی معاون هنری، امیرحسین سمیعی مدیر امور موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری و حسین پارسافر آهنگساز اثر برگزار شد.
معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این آیین اظهارداشت: پس از ساخت پوئم‌سمفونی «سرباز» با همکاری حوزه هنری و مدیریت موسیقی سازمان صدا و سیما که در نخستین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تولید و منتشر شد، بلافاصله همکاران مدیریت موسیقی سازمان مترصد ساخت اثری با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب شدند. 
زندوکیلی با اشاره به مضمون پوئم‌سمفونی «راه روشن» گفت: بیانیه گام دوم ترسیم یک مسیر روشن و شفاف برای آینده انقلاب اسلامی است که تکلیف سال‌های پس از ۴۰ سال نخست را مشخص می‌کند، امیدوارم روز به روز بیشتر به اصل ماجرا و نه فقط اسم ماجرا بپردازیم و فعالیت‌های فرهنگی و هنری را عمیق‌تر، کاربردی‌تر و مردمی‌تر پی بگیریم.
وی افزود: هدف سازمان فرهنگی هنری، ساخت آثار فاخر است تا این آثار باعث ارتقای ذائقه هنری مردم شود. 
زندوکیلی ابراز امیدواری کرد: سازمان فرهنگی هنری از عهده رسالتی که بر دوش دارد، بر آید و آثار ماندگاری در عرصه موسیقی تولید کند.  
مدیر امور موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در ادامه با تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: پوئم‌سمفونی «راه روشن» دومین اثر از سه گانه پوئم‌سمفونی‌های این سازمان است که به بیانیه گام دوم انقلاب می‌پردازد. 
سمیعی افزود: در تولید این کار تلاش بر این بود که سازندگان از نسل سوم انقلاب اسلامی باشند، چرا که پرچم این راه به دست این افراد است.
وی بیان کرد: آهنگسازی این اثر را «حسین پارسافر» برعهده داشتند که جوان هستند و کارنامه درخشانی در عرصه موسیقی ارکسترال دارند.
مدیر امور موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهارداشت: «میلاد عرفان‌پور» شاعر «راه روشن» نیز جوان است و به خوبی به همه ابعاد انقلاب اسلامی پرداخته است و در این شعر به افق آینده می‌نگرد، همچنین «بهرام پاییز» خواننده یکی از قطعات، یادآور صداهای جدی این نوع موسیقی است.
وی گفت: مفاهیم مورد نظر سازندگان در هفت موومان پوئم‌سمفونی «راه روشن» خود را نشان می‌دهد، این اثر از امروز در همه سایت‌های معتبر فروش موسیقی عرضه می‌شود و امیدواریم با استقبال مخاطبان همراه شود. 
سمیعی درباره تولیدات آینده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در زمینه موسیقی بیان کرد: سه گانه پوئم‌سمفونی‌های این سازمان با پوئم‌سمفونی «سرباز» آغاز شد، امروز دومین پوئم‌سمفونی با عنوان «راه روشن» رونمایی می‌شود و سومین اثر نیز به مجاهدت کادر درمان در مقابل ویروس کرونا می‌پردازد و به این عزیزان و درگذشتگان کرونا تقدیم خواهد شد. 
آهنگساز پوئم‌سمفونی «راه روشن» به بیان توضیحاتی درباره این اثر پرداخت و گفت: این اثر در هفت موومان تولید شده که دو قطعه از آن باکلام و با اشعار میلاد عرفان‌پور ساخته شده است، یکی از این قطعات با صدای بهرام پاییز و دیگری با گروه کُر ضبط شده و پنج قطعه هم بی‌کلام است. 
پارسافر افزود: گام قطعات در پنج موومان «سُل مینور» و در دو موومان «رِ مینور» است، در بعضی بخش‌ها دستگاه نوا و آواز بیات اصفهان هم برای شنونده تداعی می‌شود. 
آهنگساز پوئم‌سمفونی «راه روشن» اظهارداشت: این اثر با ۹ نوازنده ارکستر سمفونیک ساخته شده که همگی از نوازندگان باتجربه بوده‌اند و با ۶ خواننده گروه کُر نیز همکاری داشته‌ایم. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها