۱۴۱ طرح عمرانی و خدماتی در بوکان به بهره‌برداری رسید

مهاباد- ایرنا- ۱۴۱ طرح عمرانی و خدماتی با ۱۴۷ میلیارد ریال هزینه همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر در بخش مرکزی شهرستان بوکان با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان اجرایی به بهره‌برداری رسید.

مدیر امور برق بوکان روز یکشنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع این طرح ها، ۵۷ طرح شامل احداث روشنایی معابر شهری و روستایی، احداث و توسعه پست هوایی، اصلاح شبکه فرسوده و توسعه شبکه خطوط برق است که پست هوایی خیابان ۲۰ متری " بهرام پور" به نیابت از ۵۶ طرح این مدیریت در مناطق شهر و ورستایی با حضور مسوولان محلی افتتاح شد که برای اجرای آنها ۷۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

شهاب نصیری ادامه داد: از مجموع اعتبارات هزینه شده برای طرح های شبکه توزیع برق بوکان ۴۲ میلیارد یال در حوزه شهری و ۳۵ میلیارد ریال در حوزه روستایی بوده است.

۱۴ پروژه مخابراتی در بوکان به بهره برداری رسید

رییس اداره مخابرات بوکان گفت: همزمان با هشتمین روز از ایام الله دهه فجر دکل مخابراتی روستایی "ینگیجه" از توابع بخش مرکزی بوکان به نیابت از ۱۳ طرح این شرکت به بهره برداری رسید.

قدرت بیگ محمدی افزود: این پروژه ها در بخش های اینترنت همراه (تری جی)، اینترنت بر بستر تلفن ثابت (ای دی اس ال) و بهینه سازی شبکه ها صورت گرفته که در مجموع برای اجرای این طرح ها ۳۶ میلیارد و ۷۸۹ میلیون ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: با اجرای این پروژه ها ۱۸ روستای بخش مرکزی با هزار و ۸۲۱ خانوار و جمعیت ۶ هزار و ۲۸۶ از خدمات شرکت مخابرات بهره مند شدند.

مقاوم سازی ۷۰ واحد مسکونی روستایی بوکان به بهره برداری رسید

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوکان نیز گفت: به همین مناسبت مقاوم سازی مسکن روستای "تبت" از توابع بخش مرکزی این شهرستان به نیابت از ۶۹ واحد مسکونی روستایی به بهره برداری رسید.

زانیار نوذری ادامه داد: برای مقاوم سازی واحدهای روستایی این شهرستان ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات به خانوارهای روستایی برای مقاوم سازی مساکن روستایی پرداخت شده است.

وی در خصوص طرح هادی روستای "تبت" نیز افزود: برای اجرای طرح هادی و جدول گذاری معابر این روستا سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

۲ واحد فضای آموزشی سه کلاسه و ۲ کلاسه در روستای "گلولان علیا"  و "خُرخُره" افتتاح شد

سرپرست آموزش و پرورش بوکان گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر، مدرسه ۲ کلاسه روستای "گلولان علیا"  در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و زیربنای ۱۱۰ متر مربع، با اعتبار سه میلیارد  ریال توسط خانواده خیر "احمد شریف زاده" در این روستا احداث شده است.

حسن خلیفه زاده افزود: با افتتاح این فضای آموزشی برای ۲۵ نفر از دانش اموزان این روستا فضای آموزشی مناسب فراهم شده است.

وی ادامه داد: مدرسه سه کلاسه روستای "خُرخُره" نیز در زمینی به مساحت ۹۵۰ متر مربع و زیربنای ۱۵۶ متر مربع، با هزینه چهار میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال توسط زنده یاد "خدیجه گروه" ساخته شده که برای ۵۰ دانش آموز این روستا فضای مناسب آموزشی ایجاد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha