۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 84220952
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۵۰ هکتار طرح مرتعداری در لرستان تهیه شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: ۸۸۵ هزار هکتار مرتع در این استان وجود دارد که تاکنون برای ۶۵۰ هزار هکتار آن طرح مرتعداری تهیه شده است.

به گزارش ایرنا" شیرزاد نجفی روز یکشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس تجلیل از برگزیدگان ملی کشاورزی با حضور رییس جمهوری افزود: همچنین تا پایان سالجاری برای ۷۰ هزار هکتار از مراتع استان، طرح مرتعداری اجرا می شود.

وی اظهار داشت: این مهم در راستای اجرای طرح های تلفیقی به منظور اصلاح و توسعه مراتع با اولویت کاشت گیاهان دارویی، اشتغال زایی و بهبود معیشت مجریان طرح است.

وی ادامه داد: طرح مرتعداری دالانی به مساحت ۳۷۵ هکتار در فاصله ۴۰ کیلومتری شهرستان الیگودرز با هدف کاهش فشار بهره برداری از مراتع، تقویت زمینه های مشارکت بهره برداران در حفاظت، احیا، توسعه پایدار، افزایش سرمایه گذاری در بخش مرتع، تقویت پوشش گیاهی و حفظ خاک اجرا شده است. 

 نجفی با بیان اینکه مجری این طرح به عنوان برگزیده استانی تقدیر شده است افزود: در این راستا، کشت گیاهان دارویی در سطح ۲۹ هکتار، بوم گردی و گردشگری در ۱.۶۷ هکتار، پرورش آبزیان در سطح ۳۳ هزار مترمربع و کاشت نهال در ۳۰ هکتار اجرایی شده است. 

آیین تجلیل از ۶ برگزیده ملی بخش کشاورزی استان لرستان روز یکشنبه از طریق ویدئوکنفرانس با حضور رییس جمهوری برگزار شد.

در استان لرستان ۴۰۰ پرونده مشخصات بهره برداران بخش کشاورزی برای این مراسم تشکیل و در نهایت ۶۲ نفر به عنوان نمونه استانی و ۶ نفر نمونه ملی انتخاب شده اند.

در مراسم امروز از  " غلامرضا سیف" از شهرستان دلفان به عنوان بهره بردار نمونه تجمیع مدیریت یکپارچه، "رضا یاراحمدی" از دورود به عنوان بهره بردار نمونه اصلاح و احیای اراضی واگذاری، "عبدالله عبداللهی" از خرم آباد به عنوان مرتع دار نمونه و "احسن رجبی" از ازنا به عنوان تولیدکننده نمونه جو دیم با برداشت چهار هزار و ۱۵۰ کیلوگرم در هکتار، چهار برگزیده ملی لرستان تجلیل شد.

همچنین "عظیم دریکوند" از خرم آباد و "فرزاد خوش یار" از سلسله به ترتیب با عناوین بیمه گذار نمونه بخش کشاورزی و مجری نمونه حفاظت از منابع طبیعی شایسته تقدیر شدند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها