۲ هزار قطعه میگوی مولد از کنارک به هرمزگان صادر شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار قطعه میگوی مولد برای نخستین بار از مراکز تکثیر کنارک به مقصد هرمزگان صادر شده است.

دکتر مهدی حسینی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مراکز تکثیر میگو به عنوان نخستین زنجیره در صنعت پرورش و تولید میگو بوده و یک بنگاه اقتصادی مهم و حساس آبزی پروری در این صنعت است.

وی گفت: ۲ مرکز تکثیر میگوی کنارک از زمان شروع سال زراعی ۹۹ - ۱۴۰۰ تحت نظارت مستقیم و مستمر کارشناسان اداره دامپزشکی این شهرستان و مطابق برنامه راهبردی کنترل بیماری لکه سفید میگو فعالیت داشته و مورد پایش و مراقبت بیماری‌های اخطار کردنی میگو (WSSD، IHHNN،  TSV، YHV،  AHPND ) قرار گرفتند.

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا تعداد ۱۰ مورد بازدید کارشناسی، ۱۸۰ مورد نمونه گیری و ۶۰ آزمایش انجام و با توجه به مطلوبیت نتایج به دست آمده اجازه خروج از مرکز تکثیر با هماهنگی استان مقصد (هرمزگان) صادر شد.

وی بیان کرد: خوشبختانه امسال نیز سیستان و بلوچستان با توجه به ضوابط سازمان دامپزشکی کشور مانند سال گذشته در زون پاک قرار دارد و با توجه به نظارت‌های صورت گرفته تاکنون هیچ موردی از بیماری در مراکز تکثیر تحت نظارت این شهرستان مشاهده نشده است.

حسینی گفت: امیدواریم با ادامه این روند، تامین پست لارو و مولد سالم و بهداشتی مورد نیاز صنعت پرورش میگو برای داخل و خارج استان تحت نظر دامپزشکی صورت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها