برگزیدگان ملی بخش کشاورزی زنجان تجلیل شدند

زنجان – ایرنا - برگزیدگان ملی بخش کشاورزی زنجان روز یکشنبه در مراسمی با سخنرانی ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری و با حضور استاندار و امام جمعه زنجان تجلیل شدند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در این مراسم گفت: امسال ۱۱ نفر از برگزیدگان ملی بخش کشاورزی کشور از زنجان هستند و از این حیت این استان رتبه دوم را از آن خود کرد.

جواد تاراسی افزود: سال گذشته نیز در بین برگزیدگان کشوری بخش کشاورزی، ۱۰ نفر از استان زنجان حضور داشتند.

وی خاطرنشان کرد: این آمار در تاریخ کشاورزی استان بی نظیر است و ما اگر بتوانیم حدود ۴۰ درصد از کشاورزان عادی را به مسیر کشاورزان پیشرو هدایت کنیم، ۲ برابر شدن میزان تولید محصول کشاورزی با همین میزان آب و سطح کشت، در استان دست یافتنی است.

به گزارش ایرنا در سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی، از مهدی بابایی در رشته پرورش بوقلمون، سعید همرنگ در رشته صادرات محصولات کشاورزی، مجید محمدی در زمینه نگهداری و بهره برداری از طرح انتقال آب، نازنین تفرشی حسینی در زمینه مدیریت بهینه منابع آبی، نادر میرابوالفتحی در زمینه بهره بردای از از سیستم آبیاری سنتر بیوت، مهدی گنج خانلو در رشته پرواربندی، اصغر کریمی در زمینه خدمات مکانیزاسیون، عبدالله اکبری در زمینه مرتع داری، الناز شادمهر در حوزه ترویج، مریم زاهد در زمینه ایجا د زنجیره یکپارچه تولید و عرضه گوشت مرغ و منصور تنوره در حوزه مددکار ترویج به عنوان برگزیدگان ملی از استان زنجان تجلیل شدند.

استان زنجان ۱.۳ درصد مساحت کل کشور و با داشتن ۸۴۵ هزار هکتار عرصه های مناسب کشاورزی، پنج درصد اراضی کشاورزی کشور را دارد.

بخش کشاورزی در استان زنجان بیش از ۹۰ هزار بهره‌بردار دارد که به تولید انواع محصولات زارعی و باغی اشتغال دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha