استفاده از ماسک در ایلام به ۶۳ درصد کاهش یافت

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: رعایت پوشش ماسک در بین شهروندان این استان از ۸۱ به ۶۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان، اظهار داشت: همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی در آرامستان ها نیز ۱۳ درصد کاهش یافته و از ۷۱ به ۵۸ درصد رسیده است.

وی افزود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در رستوران ها از ۸۵ به ۶۵ درصد، داروخانه ها از ۸۵ به ۶۵ و دفاتر پیشخوان از ۷۳ به ۵۵ درصد در این استان کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: بیشترین گروه مبتلایان به کرونا استان تاکنون بین گروه سنی ۳۰ الی ۳۹ سال است.

دکتر کریمیان با بیان اینکه ۲ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته در این استان به ثبت رسیده است، افزود: این آمار می‌تواند زنگ خطری جدی برای افزایش شیوع کرونا در استان باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به میزان ابتلا به کرونا در جمعیت زنان و مردان استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: ۶۰ درصد مبتلایان کرونا ایلام را مردان و ۴۰ درصد را زنان تشکیل می دهند.

دکتر کریمیان با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد کل فوتی های استان بیش از ۵۰ سال سن داشته اند، گفت: هفت نفر در ۲۰ روز گذشته در این استان بر اثر ابتلا به کرونا فوت شده اند. 

وی افزود: ۲۵ هزار و ۲۸ نفر تاکنون در این استان به کرونا مبتلا شده و ۶۶۴ نفر نیز بر اثر ابتلا جان خود را از دست داده اند.

به گفته کریمیان در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ مورد مثبت کرونا در این استان شناسایی و در حال حاضر  ۲۱ مورد بستری کرونا در بیمارستان های استان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha