۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۰
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84220918
۲ نفر

برچسب‌ها

برف به مناطق سردسیر اصفهان چهره زمستانی بخشید

اصفهان- ایرنا- بارش برف و باران که از نیمه شب گذشته در نقاط سردسیر جنوبی و غربی استان اصفهان آغاز شده است به این مناطق چهره زمستانی بخشید.

به گزارش ایرنا، رییس اداره هواشناسی سمیرم  در جنوب اصفهان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که بارندگی را بعد از حدود ۴۵ روز در این خطه شاهد هستیم که عمده آن نیز به شکل برف بوده است.

به گفته مهرداد طایی، رگبار برف و در مواقعی بارش باران و برف همزمان که از نیمه شب گذشته شروع شده است تا اواخر امروز ادامه خواهد داشت.

وی میزان بارش از ابتدای سال زراعی تا امروز را ۲۲۰ میلی‌متر اعلام کرد و افزود: بارش در ایستگاه باران‌سنج روستای نقل در دامنه دنا بیش ۲۵۵ میلی‌متر  در سال زراعی را ثبت شده است.

همچنین فریدن در غرب اصفهان شاهد بارش حدود ۲ سانتی متر برف بوده است.
بر اساس این گزارش با بارش‌های اخیر میزان بارش سال زراعی منطقه به بیش از ۱۴۲ میلی‌متر رسیده است که در مقایسه با پارسال ۱۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در فریدونشهر نیز در شبانه روز گذشته پنج میلی‌متر باران و بارش چهارسانتی متر برف گزارش شده است.
 ارتفاع برف در گردنه سخت گذر کلوسه  فریدونشهر بیش از ۱۲ سانتی متر رسیده است.

اداره‌کل هواشناسی اصفهان اعلام کرد: سامانه بارشی امروز یکشنبه با شدت کمتری نسبت به روز گذشته در اغلب نقاط استان اصفهان فعال است. 

طبق این اعلام، موج ناپایدار از مناطق غربی موجب بارش باران، برف و وزش باد با شدت کمتری نسبت به روز گذشته  ادامه دارد و اختلال در تردد جاده ای و شهری به‌ویژه در محورهای مواصلاتی غرب و جنوب دور از انتظار نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها