سرپرست فرمانداری ایذه: شهروندان از حضور در مراسم ترحیم بپرهیزند

اهواز -ایرنا- سرپرست فرمانداری ایذه گفت: ابتلای دسته جمعی تعدادی از مردم در یک مراسم ترحیم دراین شهرستان نشان می‌دهد که مردم باید از حضور در این‌گونه مراسم به شدت اجتناب کنند.

حسن نبوتی یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم برای کنترل ویروس کرونا باید از حضور در اجتماعات و مراسمی مانند ترحیم پرهیز کنند زیرا یکی از عوامل اصلی شیوع کرونا همین مراسم است.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به پیک چهارم کرونا محدودیت های جدیدی در ایذه اعمال خواهد شد، از این به بعد تحویل جسد متوفی از سردخانه به خانواده وی، تنها از ساعت ۶ الی ۸ صبح امکان پذیر خواهد بود و در ساعتی غیر از زمان ذکر شده تحویل جسد صورت نخواهد گرفت.

سرپرست فرمانداری ایذه با درخواست از مردم برای عدم حضور در قبرستان ها در پنجشنبه هفته جاری خاطرنشان کرد: درب ورودی قبرستان های شهرستان ایذه در روز پنجشنبه بسته خواهد بود، از مردم درخواست می‌کنیم از تردد غیرضروری پرهیز کنند.

نبوتی ادامه داد: از طریق سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان به خوانندگان مراسم و ماشین های حمل آنها تذکر داده شده و در صورت تکرار با آنها برخورد خواهد شد.

وی حصول نتیجه از تمام این تصمیمات را منوط به همکاری مردم دانست و تاکید کرد: هدف ما حفظ سلامتی مردم و پایین آمدن آمار ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان است برای رسیدن به نتیجه مورد نظر به کمک و همکاری مردم نیاز جدی داریم مردم تا اطلاع ثانوی از حضور در هرگونه مراسم ترحیم و تجمعات این‌چنینی پرهیز کنند تا سلامتی خود، خانواده و اطرافیانشان را حفظ نمایند.

۱۳ شهروند ایذه ای در یک مراسم ترحیم به کرونا مبتلا شدند

ایمان نوروزی منش رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایذه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: بعد از مثبت شدن تست کرونای یک شهروند، با خانواده فرد تماس گرفته شد و اهمیت اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و اعزام تیم رهگیری با هدف قطع زنجیره انتقال توضیح داده شد و پس از جلب رضایت سرپرست خانوار، از اعضای خانواده تست گرفته شد که یک مورد مثبت و مابقی اعضای خانواده منفی بودند، آموزش ایجاد قرنطینه خانگی نیز برای افراد مبتلا انجام گرفت.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان ایذه در ادامه گفت: هنگام گرفتن گزارش شرح حال اهالی روستا متوجه شدیم که این افراد در روزهای گذشته در مراسم عزاداری شرکت کرده بودند. 

وی در ادامه بیان کرد: در این مرحله رهگیری و افراد مرتبط با این بیماران در روستا انجام شد که در نتیجه تست ۱۰ نفر مثبت اعلام شد، پس از ملاحظه وضعیت روستای دهنو سریعا سه تیم رهگیری و یک تیم مراقبتی تشکیل و راهی روستای دهنو شدند.

نوروزی منش با بیان اینکه از تمامی کسانی که در مراسم عزاداری شرکت کرده بودند تست گرفته شد گفت: خوشبختانه تنها نتیجه رپید تست ۲ نفر مثبت و مابقی منفی بود.

وی خاطر نشان کرد: آموزش رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت اصول قرنطینه و اصول تغذیه مطلوب با توجه به بروز علایم کرونا در افراد در معرض خطر به خانواده ها داده شد و تاکید گردید در صورت بروز هر گونه علائم به سرعت به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه نمایند، بیماران نیز درایزوله خانگی به سر ببرند، همچنین آموزش استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و در معرض خطر بودن افراد پرخطر به خانواده ها داده شد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها