۲ دفتر انجمن سینمای جوان در استان همدان راه‌اندازی می‌شود

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به فعالیت چهار دفتر انجمن سینمای جوان در استان گفت: به زودی در شهرستانهای بهار و اسدآباد نیز دفاتر انجمن راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایرنا، احمدرضا احسانی روز یکشنبه در آیین تجلیل از برگزیدگان فیلم و عکس استان همدان اظهار داشت: استان همدان در زمینه تولید فیلم و عکس ظرفیتهای خوبی دارد و نیازمند سرمایه گذاری بیشتر است.

وی گفت: دفاتر انجمن سینمای جوان همدان، ملایر، نهاوند و تویسرکان در سطح کشور تولیدات ارزنده ای دارند و جوانان خلاق و هنرمندی در این مراکز تربیت شده اند و پیگیر راه اندازی این دفاتر در شهرستانهای بهار و اسدآباد هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: اگرچه سینما یک صنعت غیربومی است که وارد کشورمان شد اما در مناطق مختلف با فرهنگ ها و ویژگی های گوناگون بومی شده است.

او با بیان اینکه سینما ابزاری جامع و قدرتمند در فرهنگسازی است، افزود: هنوز نتوانسته ایم استفاده از این هنر را در سبد فرهنگی خانواده ها بگنجانیم.

احسانی به کارکردهای گسترده هنر در انتقال مفاهیم اشاره کرد و گفت: مهمترین کارکرد هنر کاهش بزه و آسیب های اجتماعی است که به این بعد از ابعاد هنر باید توجه بیشتری شود.

به گفته احسانی، هنرمندان و آثار هنری شناسنامه و تابلوی مردمان هر منطقه هستند و استان همدان در این زمینه غنی و پربار است.

انقلاب اسلامی ریشه در هنر دارد

در ادامه مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری همدان نیز به نقش هنر در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: اگر چه قالبهای هنری مانند امروز گسترده و متنوع نبود اما با همان ابزار اندک توانست دین خود را در چاپ و نشر و اطلاع رسانی مفاهیم انقلاب ادا کند.

"ابوالقاسم الماسی" تصریح کرد: مرور این هنرها پس از چهار دهه از عمر انقلاب بسار دلچسب و شیرین است و این نشان از فرهیختگی هنر این سرزمین دارد.

وی گفت: هنر در مقوله دفاع مقدس و حفظ ارزشها نیز به خوبی نقش آفرینی کرد و تاکنون در ماندگاری حوادثه و صحنه های انقلاب سهم پررنگی داشته است.

تجلیل از ۳۱ برگزیده فیلم و عکس

در این آئین از ۳۱ نفر از برگزیدگان جشنواره ها و مسابقات جهانی، ملی و استانی در زمینه فیلم و عکس با اهدای لوح سپاس و هدیه نقدی قدردانی شد.

این افراد از جوانان استان همدان هستند که در طول چهار سال گذشته تاکنون در رویدادهایی مانند نمایشگاه عکس نیویورک، جشنواره عکس ترکیه، جشنواره عکس خیام، مسابقه حماسه حضور همدان، مسابقه آستان شاهزاده حسین(ع) حضور داشته و حائیز رتبه های برتر شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها