شرکت مخابرات ۴۳۴ میلیارد تومان در کرمانشاه سرمایه‌گذاری کرده است

کرمانشاه- ایرنا- مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه گفت: شرکت مخابرات ایران از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون در این استان بیش از ۴۳۴ میلیارد تومان در حوزه ارتباطات سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «مصیب قبادیان» روز یکشنبه در نشست خبری با موضوع تشریح عملکرد شرکت مخابرات استان با گرامیداشت دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: از مجموع سرمایه‌گذاری‌های شرکت مخابرات ایران در کرمانشاه در هفت سال فعالیت دولت تدبیر و امید ۲۷۸ میلیارد تومان در بخش تلفن همراه با هدف توسعه و تقویت شبکه و ارتقای آن بوده است.

او نصب و راه‌اندازی سایت‌های جدید تلفن همراه و تکمیل پوشش و تغییر فناوری از نسل سوم به چهارم، بازسازی و تکمیل ساختمان شهرستان‌های سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی، تاسیس و توسعه سیستم های انتقال، نصب و راه‌اندازی سیستم های دیتا و سیستم های دسترستی (کافونوری و مینی کافو) کابل‌کشی، توسعه شبکه کابل، نصب و راه اندازی سافت سوئیچ و توسعه و ارتقا سوئیچ را از جمله سرمایه گذاری های انجام شده ذکر کرد.

وی توسعه و ارتقا سیستم های تغذیه و نیرو، ایجاد ارتباط عمومی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار از محل ارتباطات USO، ایجاد ارتباط عمومی در روستاهای زیر ۲۰ خانوار از محل ارتباطات USO و ایجاد پورت‌های پرسرعت و ADSL دیتا در روستاهای استان از محل ارتباطات USO را از دیگر پروژه های سرمایه گذاری شده در هفت سال دولت تدبیر و امید در استان کرمانشاه برشمرد.

بهره برداری از ۱۳۳ طرح مخابراتی در دهه فجر

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه در ادامه این نشست خبری گفت: ۱۳۳  طرح مخابراتی با اعتباری بیش از ۲۶۰ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال به مناسبت دهه مبارک فجر دراستان به بهره‌برداری رسید.

قبادیان این پروژه‌ها را شامل نصب و راه‌اندازی ۲۲ سایت جدید، تکمیل پوشش و ارتقا فناوری ۱۱۳ سایت، نصب و راه اندازی چهار دستگاه کافو نوری، نصب و راه اندازی پنج دستگاه مینی کافو توسعه پورت های پرسرعت دیتا در ۳۶ مرکز، اجرای فیبرنوری به میزان ۵۰ کیلومتر و نصب و راه اندازی CWDM به میزان ۲۰ لینک ذکر کرد.

سرمایه‌گذاری ۹۳ میلیارد ریالی در سال ۹۹

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه در ادامه این نشست خبری به سرمایه گذاری ۹۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی این شرکت در سال ۹۹ تاکنون در استان خبر داد و گفت: با این میزان سرمایه گذاری ۹ پروژه در استان اجرا شده است.

قبادیان این پروژه ها را شامل نصب و راه اندازی ۵۷ سایت، جدید همراه اول، تکمیل پوشش و ارتقا فناوری ۵۸۳ سایت، نصب و راه اندازی ۱۰ دستگاه کافونوری و نصب و راه اندازی ۱۷ دستگاه مینی کافو اعلام کرد.

او توسعه پورت‌های پرسرعت دیتا، اجرای ۸۰ کیلومتر فیبرنوری، نصب و راه اندازی CWDM، توسعه سافت سوئیچ و توسعه شبکه کابل را از دیگر پروژه های اجرا شده شرکت مخابرات استان در سال جاری اعلام کرد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها