۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84220849
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

سمیرم دارای مرکز رشد و فناوری می‌شود

اصفهان- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی فرمانداری سمیرم در جنوب اصفهان گفت: مرکز رشد و فناوری در محل دانشگاه پیام نور این شهرستان مستقر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سیدمهدی قائم‌مقامی روز یکشنبه در جلسه‌ای در زمینه تاسیس مرکز رشد و نوآوری سمیرم در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: این مرکز در ابتدا به صورت یک واحد  نوآور فعالیت خود را آغاز می‌کند و در ادامه به مرکز رشد ارتقا خواهد یافت.

به گفته وی، وجود ۲ مرکز آموزش عالی آزاد اسلامی و پیام نور ظرفیت خوبی برای بهره‌مندی جوانان، نخبگان و دانشجویان شهرستان سمیرم از این مراکز علمی و تحقیقاتی است.

معاون فرماندار سمیرم از نبود رشته‌های مرتبط با بخش کشاورزی، گردشگری و دامداری در این مراکز انتقاد کرد و گفت: این موضوع باید در دستور کار این دانشگاه‌ها قرار گیرد.

معاون توسعه فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در ادامه این نشست اظهار داشت: سمیرم ظرفیت‌های خوبی در بخش‌ تحقیقات کشاورزی، آب و خاک و توسعه  صنعت گردشگری دارد.

به گفته سیدمحمد دخیل‌علیان، دانشگاه‌ها امروز میزبان خوبی برای اندیشه‌های نوآور و خلاق هستند که می‌توانند این افکار خلاقانه را با همکاری مراکز نوآوری دانشگاه و یا شهر خود به خوبی اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه پارک‌ها و مراکز رشد و فناوری‌، پیونددهنده دانشگاه با جامعه هستند که با حمایت خود از طرح‌های خلاقانه می‌توانند محصولی تجاری مورد نیاز جامعه را تولید کنند.

معاون توسعه فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ادامه داد: امروز شاهد یک حرکت رو به رشد از نظر پیوند دادن بین دانشگاه و جامعه در منطقه سمیرم با تلاش عموم مردم و دانشگاهیان این خطه هستیم.

دخیل‌علیان پذیرش ایده در مراکز رشد را علمی و با قابلیت تبدیل شدن به ثروت عنوان کرد و گفت: طرح‌ها و ایده‌های موفق بعد از اینکه برای داوران توانمند ارسال شد طرح مورد پذیرش نهایی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌های سمیرم با توجه به امکانات، ظرفیت‌ها، وجود دانشجویان و استادان با انگیزه می‌توانند صاحب یک مرکز رشد در داخل دانشگاه باشند که در این زمینه همکاری‌های لازم از سوی شهرک علمی و تحقیقاتی انجام خواهد شد.

همچنین رییس دانشگاه پیام نور سمیرم در ادامه این جلسه گفت: این دانشگاه آماده همکاری با شهرک علمی و تحقیقاتی برای ایجاد یک مرکز رشد در این مرکز آموزش عالی است.

علی قاسم‌پور افزود: در مرحله اول  فضای ۲۰۰ متری برای راه اندازی این مرکز تحقیقاتی در شهرستان سمیرم اختصاص خواهیم داد و از توان و ظرفیت دانشگاه آزاد نیز بهره خواهیم برد.

شهرستان سمیرم با ۲ مرکز آموزش عالی پیام نور و آزاد اسلامی و رشته‌های تحصیلی از جمله حسابداری، روزنامه‌نگاری، علوم سیاسی، زیست شناسی، روانشناسی، برق، معماری و شهرسازی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha