۲۲ پروژه عمرانی، آموزشی ، کشاورزی در  دیواندره افتتاح شد

سنندج - ایرنا - همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر ۲۲ پروژه عمرانی ، خدماتی ، اموزشی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با ۴۳۷ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال هزینه افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ، ریس اداره راه و شهرسازی دیواندره عصر یکشنبه در آیین بهره برداری از این طرح‌ها گفت : افتتاح پنج کیلومتر بزرگراه حوزه استحفاظی دیواندره در محدوده (روستای زاغه علیا تا روستای کوله) با صرف ۱۵۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

فرزانه کاکی افزود : انتظار می‌رود با افتتاح این پنج کیلومتر آمار تصادفات جاده‌های در این محدوده کاهش داشته باشد.

مدیر آموزش و پرورش دیواندره نیز اظهار داشت : امروز چهار پروژه آموزشی با ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده به صورت نمادین در روستایی رشید آباد افتتاح شد.

ناصح عبدی گفت : مدرسه روستای‌های رشیدآباد و قاچیان افتتاح و کلنگ دبیرستان فاز ۳ و روستای ظفرآباد باحضور محمد ابراهیم زارعی معاون سیاسی استاندار کردستان به زمین زده شد.

مدیر جهاد کشاورزی دیواندره با اشاره به آغاز نهضت توسعه گلخانه در شهرستان گفت : در حال حاظر ۱۰ هکتار گلخانه در شهرستان درحال ساخت بوده که اشتغالزایی خوبی را به دنبال خواهد داشت.

حمیدرضا وزیری گفت : امروز ۱/۲ هکتار گلخانه با مشارکت بخش خصوصی در روستای سرقلعه و افتتاح ۱۲ پروژه جهاد کشاورزی با اشتغالزایی ۷۲ نفر ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده به بهره برداری رسید.

سیده چنور مهدوی رییس بهزیستی دیواندره اضافه کرد : هفت واحد مسکن محرومین در روستاهای ، علی آباد کرفتو ، سرقلعه ، ابراهیم آباد ،گاوشله ، تازه آباد هیجان با هفت میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال هزینه به نمادین در روستای سرقلعه به بهره برداری رسید.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها