محمدی: حضور هیچ آزادکاری در المپیک قطعی نشده است

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: هیچ کشتی‌گیری از پیش برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو انتخاب نشده است. ملی‌پوشان با ۲ روش مسابقات رو در رو و اعزام به تورنمنت‌ها انتخاب خواهند شد.

به گزارش ایرنا، «غلامرضا محمدی» روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در حال حاضر شرایط تمرینات اوزان که در آن کسب سهمیه المپیک شده و اوزانی که کسب سهمیه نشده متفاوت است و ما بر اساس این شرایط برنامه‌های خود را اعلام کردیم.

وی افزود: به دلیل اینکه در وزن‌های ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم کسب سهمیه شده بود، رقابت‌های انتخابی را زودتر برگزار می‌کنیم و به همین منظور نیز در این اوزان کشتی‌گیری به رقابت‌های بین‌المللی پلیکونه ایتالیا اعزام نکردیم. البته مدنظر ما حضور کشتی‌گیران در وزن‌های المپیکی در این تورنمنت بود که در آن اوزان کشتی‌گیران اعزام می‌شوند و در مورد وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز پس از رقابت‌های بین‌المللی و آسیایی قزاقستان تصمیم‌گیری می‌شود.

محمدی تصریح کرد: ملاک، صرف انتخاب کشتی‌گیر از راه انتخابی نیست و شرایط اردویی، تمرینی و اخلاقی کشتی‌گیران و حضور در تورنمنت‌ها تا المپیک توکیو بررسی می‌شود، تا بتوانیم بهترین تصمیم را نسبت به انتخاب ملی‌پوشان بگیریم.

وی اظهار داشت: دو سیاست را در برنامه خود داریم که مقصود از اجرای هر دوی آن محک زدن کشتی‌گیران با برگزاری مسابقات رو در رو و اعزام به رقابت‌های بین‌المللی است.

محمدی با بیان اینکه ملاک انتخاب نفرات مدنظر کادر فنی برای حضور در رقابت‌های انتخابی و اعزام به تورنمنت‌های بین‌المللی عملکرد آن‌ها از سال گذشته و مسابقات انتخابی برای جام جهانی صربستان است خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه کشتی‌گیران چند ماهی را با توجه به شیوع ویروس کرونا از آمادگی دور بودند و در این سه اردو روی آماده‌سازی آن‌ها کار شده است، باید روی داشته‌های خود سرمایه‌گذاری کنیم و زمان و موقعیتی برای برگزاری رقابت‌های انتخابی به شکل گسترده نداریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha