دفتر سازمان بازرسی در چابهار افتتاح شد

چابهار- ایرنا- دفتر سازمان بازرسی با حضور حجت الاسلام حسن درویشیان رییس سازمان بازرسی کل کشور، استاندار سیستان وبلوچستان، فرماندار و مسوولان در چابهار افتتاح و احسان شاه کرم به عنوان مسوول آن معرفی شد.

به گزارش ایرنا رییس سازمان بازررسی کل کشور روز یکشنبه در مراسم افتتاح این دفتر اظهارداشت: ایجاد دفتر بازررسی در شهرهای مختلف کشور براساس جایگاه و موقعیت آن راه‌اندازی می شود که دفتر چابهار در دوره جدید تحول و رویکرد توسعه‌ای قوه قضاییه برحسب نیاز و موقعیت راهبردی این شهرستان ایجاد شده است.

حجت الاسلام حسن درویشیان افزود: چابهار موقعیت منحصر بفرد و ویژه در بین همه شهرهای کشور دارد و تصمیم گرفتیم در این منطقه دفتر بازررسی ایجاد شود و فاصله ۷۰۰ کیلومتر تا مرکز استان سیستان و بلوچستان و نیاز شدید دستگاه‌های اجرایی و برنامه‌های توسعه‌ای و اقتصادی ضرورت ایجاد دفتر بازرسی را ایجاب کرده بود.

وی ادامه داد: خوشحالیم که بعد از پیگیری‌های فراوان مسوولان بویژه استاندار سیستان وبلوچستان در دهه فجر شاهد ایجاد دفتر بازررسی در چابهار باشیم و امیدواریم با آغاز فعالیت این دفتر نظارت‌ها بیشتر و توسعه پیدا کند چون هدف از بازرسی‌ها پیشگیری، اصلاح و کمک به سلامت دستگاه‌های اجرایی برای انجام ماموریت‌های قانونی است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: در دوره تحول قوه قضاییه علاوه بر  پیگیری کارهای انجام نشده دستگاه‌های اجرایی کارهای انجام نشده و چرایی آنها را نیز بررسی می‌کنیم که چرا در انجام آنها تعلل شده است.

وی راه‌اندازی دفتر بازررسی در چابهار را موجب ارتقای سلامت دستگاه‌های اجرایی و نظام اداری عنوان کرد و گفت: ما کمک می‌کنیم به توسعه و آبادانی کشور و آشکار شدن گنج پنهان به تعبیر رهبر معظم انقلاب تا موفقیت لازم حاصل و شاهد پیگیری بهتر مشکلات باشیم.

معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز اظهارداشت: دفتر سازمان بازررسی در چابهار می‌تواند در بحث های مختلف نظارتی مفید و موثر باشد.

رحمدل بامری افزود: سازمان بازرسی بعنوان یک دستگاه نظارتی در هر منطقه‌ای فعالیت‌های قانونی و خوبی انجام می‌دهد که منشا خیرات و برکات است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها