ایران در دنیا جزو رتبه‌های برتر در رشته‌های مختلف است

تهران-ایرنا- رییس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: به برکت انقلاب اسلامی ایران و مجاهدت جوانان و اقشار دانشورز توانستیم در دنیا جزو رتبه های برتر در رشته های مختلف علمی و فناوری، مهندسی و پزشکی باشیم.

به گزراش خبرنگار سیاسی ایرنا،  سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین روز یکشنبه  در حاشیه بازدید از جشنواره جهادگران  علم و فناوری با اشاره به برگزاری این جشنواره در دهه فجر گفت:این اقدام  گویای یک مساله است و اینکه انقلاب اسلامی و استقرار جمهوری اسلامی در ایران آغاز یک راه جدید است.

وی با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی توانمندی های علمی ناچیزی داشتیم ادامه داد:امروز وقتی بررسی می کنیم می بینیم به برکت انقلاب اسلامی ایران و مجاهدت جوانان و اقشار دانشورز توانستیم در دنیا جزو رتبه های برتر در رشته های مختلف علمی و فناوری، مهندسی و پزشکی باشیم.

رییس سازمان بسیج با بیان اینکه هر موضوعی را که بررسی می کنیم ایران اسلامی برای عملکرد خود در آن زمینه کارنامه درخشانی دارد تاکید کرد: دنیا این موضوع  را باور کرده است.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب یک سازمان دهی جدید است برای اینکه راهی که می خواهیم طی کنیم همراه با یک جهش باشد ادامه داد:این مسیر را باید با روحیه جهادی و تکیه بر جوانان  بتوانیم تمدن سازی کنیم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه بسیج به دنبال آن است که استعدادهای مختلف را شناسایی کند و از ایده های آنها حمایت کند تاکید کرد: از توانمندی های جوانان پشتیبانی می کنیم تا این محصولات علمی و فناورانه تبدیل به تولیدات قابل استفاده در کشور تبدیل شده و تولید ثروت کند.

وی با اشاره به اینکه ما در این مسیر خودکفا خواهیم شد و نیازهای کشور را برطرف خواهیم کرد گفت: با این کارهای علمی از خروج ارز جلوگیری می کنیم و می توانیم صادرات داشته باشیم، هدف ما تصرف مرزهای علم و فناوری است.

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، پنجمین جشنواره ملی مجازی علم و فناوری و نمایشگاه دستاوردهای علم و فناوری بسیج صبح امروز با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه و سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین افتتاح شد.

این جشنواره با حضور مختراعان و مبتکران و ارائه ۱۶۰ طرح در حوزه سلامت، کشاورزی، دفاعی، متاالکترونیک، شیمی مواد و نفت و دانش آموزی برگزار شده است.

به گفته برگزار کنندگان این جشنواره ۹۰ درصد ایده های ارائه شده در این جشنواره به تولید رسیده و نمونه های تجاری آن تهیه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha