۱۰ میلیارد تومان بسته تشویقی به کارفرمایان کرمانشاه پرداخت شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کرمانشاه گفت: ۱۰ میلیارد تومان بسته تشویقی از ابتدای سال‌جاری تاکنون به کارفرمایانی که برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان شغل ایجاد کرده‌اند، پرداخت شده است.

«رضا طاهری» روز یکشنبه به ایرنا افزود: در سال‌جاری از طریق طرح اشتغالزایی کاریابی و هم افزایی با کارفرمایان کمیته امداد،  هزار و ۵۱۴ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی ایجاد شده ‌است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد به کارفرمایانی که برای مددجویان شغل پایدار ایجاد کنند، بسته‌های تشویقی در نظر می‌گیرد، افزود: این بسته‌ها شامل پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۲ سال متوالی و پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه تا سقف ۵۰ میلیون تومان به ازای به کارگیری هر مددجو است.

او تصریح کرد: این میزان ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در قالب وام های قرض الحسنه و ۸۵۰ میلیون تومان نیز حق بیمه بوده است.

طاهری در ادامه اضافه کرد: کمیته امداد آمادگی دارد نیروی کار موردنیاز کارفرمایان و موسسات کاریابی را از میان مددجویان دارای مهارت تامین کند.

به گفته «محسن رخصی» مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه؛  از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۶ هزار طرح اشتغالزایی با ۱۹۵ میلیارد تومان اعتبار در سر فصل‌های مختلف در این استان اجرا شده است.  

از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه ۸۰ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۸۴ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد است.

سرخط اخبار استان‌ها