۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 84220798
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا ۱۸ هزار کارگر استان اردبیل را بیکار کرد

اردبیل- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: با شیوع کرونا در سطح استان ۱۸ هزار کارگر فعال در واحدهای صنفی و کارگاهی استان اردبیل طی ۱۱ ماه گذشته شغول خود را از دست دادند.

قاسم رحیمی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در ۱۱ ماه گذشته تعدادی از این افراد به سر کار خود بازگشتند ولی برای حدود ۹ هزار و ۸۰۰ نفر از افراد بیکار شده قطعی بیمه بیکاری برقرار شد.

وی با اشاره به پرداخت بیمه بیکاری برای حدود ۲ هزار نفر از این افراد که اغلب فعالان واحدهای صنفی و رانندگان هستند، بیان کرد: جامعه کار و تولید استان اردبیل بیشترین خسارت را از شیوع کرونا محتمل شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: برای ادامه فرایند تولید و تامین شرایط سلامت جسمانی کارگران، در ۱۱ ماه گذشته بالغ بر سه هزار فقره بازرسی از کارگاه های تولیدی و صنفی استان اردبیل به منظور ارزیابی شرایط رعایت مقررات بهداشتی مقابله با کرونا انجام شده است.

وی در ادامه از اختصاص یک هزار و ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره برای فعالسازی واحدهای تولیدی و حدود یک هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای راه اندازی واحدهای تولیدی استان اردبیل در مناطق روستایی استان طی سال جاری خبر داد.

رحیمی اضافه کرد: برای تامین منابع مالی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان اردبیل نیز تاکنون ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره پرداخت شده و برای پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال نیز تامین منابع شده است.

وی همچنین با اشاره به بیمه شدن ۲۷ هزار نفر از کارگران صنعت ساختمان استان بیان کرد: ۶۰ هزار نفر در استان اردبیل مشمول بیمه کارگران صنعت ساختمان هستند که باید شرایط بیمه آنها فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایان استان برای جذب یکهزار کارگر در سطح استان اردبیل از مهرماه تاکنون خبر داد و اضافه کرد: در قالب طرح حمایت از مشاغل خانگی خرد نیز ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات در شهرها و ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات در مناطق روستایی استان پرداخت شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =