تکلیف انتخابی سه وزن کشتی آزاد در المپیک توکیو مشخص شد

تهران - ایرنا - کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد تکلیف پیکارهای انتخابی سه وزن ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم را برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو مشخص کرد.

به گزارش ایرنا، با تصمیم کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد و موافقت فدراسیون برنامه کادر فنی برای انتخاب کشتی‌گیران ملی‌پوش به منظور اعزام به بازی‌های المپیک توکیو را اعلام کرد. کشتی آزاد ایران تاکنون در سه وزن مذکور سهمیه المپیک گرفته است.

نحوه اجرا رقابت‌های انتخابی به این شرح است:

۱- برگزاری رقابت‌ها به صورت انتخابی درون اردویی در اوزان مدنظر کادر فنی.

۲- اعزام به رقابت‌های بین‌المللی و محک کشتی‌گیران مدنظر در این مسابقات.

۳- مسابقات درون اردویی بر سر وزن قانونی با آخرین قوانین و مقررات اتحادیه جهانی و سه ساعت پس از وزن‌کشی برگزار و در صورت صلاحدید کمیته فنی این امکان نیز وجود دارد که برنده این رقابت‌ها پیروز ۲ مسابقه از سه کشتی باشد.

الف: شرایط انتخابی اوزانی که در آن سهمیه المپیک کسب شده به این شرح است:

۱- برگزاری رقابت‌های انتخابی در وزن‌های ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم در تاریخ ۱۹ اسفندماه.

رضا اطری - رحمان عموزاد خلیلی در وزن ۵۷ کیلوگرم

حسن یزدانی - کامران قاسم‌پور در وزن ۸۶ کیلوگرم

۲- مشخص شدن فرد منتخب اعزامی به المپیک توکیو در وزن ۱۲۵ کیلوگرم: پس از اعزام کشتی‌گیران مدنظر این وزن به رقابت‌های بین‌المللی و قهرمانی آسیا در قزاقستان و نحوه عملکرد کشتی‌گیران، کادر فنی در مورد چگونگی انتخاب ملی‌پوش این وزن تصمیم‌گیری و آن را به اطلاع می‌رساند.

ب: شرایط انتخابی اوزانی که در آن سهمیه المپیک کسب نشده:

۱- برگزاری رقابت‌های انتخابی در وزن ۷۴ کیلوگرم به منظور اعزام به مسابقات گزینشی المپیک و قهرمانی آسیا در قزاقستان در تاریخ ۲۷ بهمن ماه. این مبارزه بین یونس امامی و جمال عبادی برگزار می‌شود.

- با توجه به حضور مصطفی حسین‌خانی در این وزن، تصمیم‌گیری برای اعزام کشتی‌گیران به یکی از این دو مسابقه مذکور توسط کادر فنی انجام می‌شود.

۲- اوزان ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم:

در صورت کسب سهمیه در این اوزان، با توجه به حضور سایر مدعیان، چگونگی انتخاب ملی‌پوشان برای اعزام به المپیک، پس از تصمیم‌گیری کادر فنی اعلام خواهد شد.

ج: در هر صورت تمامی کشتی‌گیران برای حضور در المپیک با توجه به توضیحات فوق در نحوه اجراء، انتخاب می‌شوند و کشتی‌گیرانی که قبل و یا بعد از رقابت‌های انتخابی در اردو حاضر نشوند، شانسی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۱ ندارند.

همچنین کادر فنی عملکرد تمرینی کشتی‌گیران، حضور موفق در تورنمنت‌های بین‌المللی و مسائل اخلاقی را نیز در تصمیم‌گیری‌های خود لحاظ خواهد کرد.

رقابت‌های گزینشی قاره آسیا روزهای ۲۰ تا  ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ و رقابت‌های قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

در کشتی فرنگی علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه المپیک در وزن‌های ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید برای کسب سهمیه در اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم نیز در ۲ رقابت گزینشی قاره آسیا و گزینشی جهانی تلاش کنند.

در کشتی آزاد نیز رضا اطری، حسن یزدانی و یدالله محبی در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه در وزن‌های ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید در وزن‌های ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم در پیکارهای گزینشی حضور یابند.

ملی‌پوشان کشتی در صورتی که نتوانند سهمیه‌های کامل را کسب کنند باید اردیبهشت ماه و در پیکارهای جهانی کسب سهمیه المپیک در صوفیه بلغارستان حضور یابند.

از سوی دیگر کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد حضور در تورنمنت بین‌المللی «ماتیو پلیکونه» ایتالیا (۱۴ تا  ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۹ در رُم پایتخت کشور ایتالیا) و بیست و چهارمین دوره رقابت‌های بین‌المللی گرامی‌داشت کشتی‌گیران و مربیان برجسته اوکراینی (۸ تا ۱۰ اسفندماه سال ۱۳۹۹) را پیش‌بینی کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha