کتاب ماهی و خنجر روایت ترور منافقان در گلستان رونمایی شد

گرگان - ایرنا - همزمان با هشتمین روز دهه فجر کتاب "ماهی و خنجر" نوشته ۲ نویسنده گلستانی با موضوع ترسیم ترورهای سازمان موسوم به مجاهدین خلق در این استان معرفی و رونمایی شد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گلستان در این مراسم با تاکید بر ضرورت انتقال مفاهیم انقلاب به نسل آینده؛ از نویسندگان استان خواست بررسی موشکافانه و نگارش اتفاقات جریانات منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی در گلستان را در دستور کار خود قرار دهند.

احسان مکتبی اظهار داشت: پویایی جامعه و به خصوص نسل جوان و آینده ساز در گرو آگاهی بخشی است که راه رسیدن به این هدف، تولد آثار فاخر با تکیه بر ظرفیت بومی و محلی است.

نویسنده کتاب ماهی و خنجر نیز در این آیین، تولد کتاب را نتیجه تلاش و تحقیق چند ساله برای گردآوری اطلاعات لازم دانست و گفت: این کتاب داستانی برای روایت ترورهای سازمان مجاهدین خلق ایران در گرگان است که ماجرای آن در سال‌ ۱۳۶۳ اتفاق افتاده است.

محسن کاظمی‌نژاد ادامه داد: بخشی از این کتاب سرگذشت واقعی برادران شهید قنبرعلی و یوسف‌علی ستوده است که آذرماه سال ۱۳۶۳ به دست منافقان در مقابل مغازه پدرشان به شهادت رسیدند.

همچنین محمود رحمتی از مدیران نشر سیمرغ هدایت (ناشر این کتاب) به ایرنا گفت: جایگاه موضوعات امنیتی و اطلاعاتی در حوزه ادبی - داستانی کمرنگ است و به دلایل گوناگون مورد غفلت قرار دارد.

وی اظهار داشت: مسائل مرتبط با ترورهای اوایل انقلاب و همچنین اغفال شدگان داعش، موضوعات مهمی است که تولید محتوا بر اساس آن می تواند مورد توجه نویسندگان قرار گیرد.

کتاب ماهی و خنجر نوشته محسن کاظمی نژاد و مریم مقانی با ۲۷۴ صفحه در ۱۲ بخش با قطع رقعی و قیمت ۳۵۰ هزار ریال توسط انتشارات سیمرغ هدایت منتشر شده است.

استان گلستان حدود چهار هزار شهید دارد که ۲۱۱ نفر شهدای ترور هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها