مردم با رعایت موازین بهداشتی مدافعان سلامت را یاری کنند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: تلاش‌های مدافعان سلامت برای مقابله با سرایت ویروس کرونا و مراقبت از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ جهاد فی‌سبیل الله است که مردم باید با یک بسیج همگانی و با رعایت موازین بهداشتی کادر درمان را یاری کنند.

مرادعلی تاتار روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با تجلیل از خدمات کادر درمان و مدافعان سلامت برای مقابله با ویروس کرونا در یکسال گذشته و با گرامیداشت بیستم بهمن ماه روز انقلاب اسلامی، بسیج فداکار، خدمت مومنانه و مدافعان سلامت افزود: مدافعان سلامت با از خودگذشتگی و ایثار و مجاهدت شبانه روزی در خط مقدم مقابله با بیماری کووید ۱۹ قرار دارند.

وی اظهار داشت: شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشور مشکلات زیادی به وجود آورد اما حرکت کادر درمان برای مراقبت از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ یک جهاد و از خودگذشتی است که ارزش کار آن ها فراتر از قدردانی و تجلیل است.
فرماندار قصرشیرین گفت: بهترین هدیه به مدافعان سلامت رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.

تاتار اضافه کرد: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در شهرستان قصرشیرین ۴۶۹ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد ۲۰ نفر فوت کرده اند.

او گفت: تصور اینکه کرونا در حال اتمام است بسیار خطرناک است و مردم نباید با این مقوله به سادگی برخورد کنند.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین اضافه کرد: همه مردم تلاش های مدافعان سلامت در این مدت یک سال شیوع کرونا را دیده اند و می طلبد با یک بسیج ملی مقابله با این بیماری به کادر درمان کمک کنیم.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه دارای ۲ بخش مرکزی و سومار با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد و مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.  

سرخط اخبار استان‌ها