۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84220736
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت روستای خلخال گازدار شدند

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر امسال مشعل گاز در هشت روستای شهرستان خلخال روشن و اهالی ساکن در این روستاها از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

به گزارش ایرنا ، سردار اسماعیلی روز یکشنبه در آیین افتتاح پروژه‌های گازرسانی خلخال در روستای نیاخرم از توابع بخش مرکزی خلخال افزود: این روستاها شامل نیاخرم ، ترازوج و ایلوانق واقع در بخش مرکزی،  روستاهای نساز ، ویو ، پیشگمان ، گلوجه، طویستان از توابع بخش خورش‌رستم این شهرستان  است که عملیات گازرسانی به آنها با صرف اعتباری بیش از ۴۶ میلیارد ریال اجرا شده است.

او بیان کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها بیش از ۴۰۰ خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

او با بیان اینکه هم‌اکنون ۹۴ درصد از جمعیت روستایی خلخال از گاز طبیعی برخوردار هستند، اظهارکرد: بزودی شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی این شهرستان از گاز طبیعی به ۹۶ درصد می‌رسد.

اسماعیلی اضافه کرد: طی ۴۲ سال گذشته در حوزه گازرسانی در استان خدمات ارزنده‌ای انجام شده و در حال حاضر ۱۰۰ درصد خانوار شهری و بیش از ۹۶ درصد از خانوار روستایی استان از گاز طبیعی برخوردارند.

به گفته وی، در دهه فجر امسال پروژه‌های گازرسانی به ۳۲ روستای استان با هدف بهره‌مندی بیش از هزارو  ۱۵۰ خانوار روستایی به بهره‌برداری می‌رسد.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha