اعضای بدن دهمین ایثارگر استان اردبیل به بیماران نیازمند اهدا شد

اردبیل- ایرنا- اعضای بدن سیدعزیز لطفی زارع ۵۹ ساله متولد پارس‌آباد و ساکن اردبیل که دچار مرگ مغزی شده بود روز یکشنبه با رضایت خانواده وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، زنده یاد لطفی زارع به دنبال افت هوشیاری دچار خونریزی مغزی شده و در بخش مراقبت های ویژه جراحی مغز و اعصاب بیمارستان فاطمی اردبیل بستری و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود که دچار مرگ مغزی شد.

بنا به این گزارش، با بروز علائم مرگ مغزی و پس از تشخیص و تایید متخصصان و کوردیناتورهای واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل و با رضایت خانواده وی، صبح امروز برای اهدای عضو به تهران اعزام شد.

مرحوم سیدعزیز لطفی زارع دهمین ایثارگری به شمار می‌رود که در سال ۹۹ در استان اردبیل اعضای بدنش پس از مرگ مغزی به بیماران نیازمند اهدا شده است.

استان اردبیل در ۲ سال گذشته رتبه نخست شناسایی بیماران مرگ مغزی و اهدای عضو در کشور را به دست آورده و فرهنگ اهدای عضو جان‌باختگان در این استان به شکل ملموسی در حال رشد است.

طی ۱۰ ماه سال گذشته اعضای بدن ۲۲ نفر مرگ مغزی در استان اردبیل با رضایت خانواده آنها به بیماران نیازمند اهدا شده بود.

به علت پیشتازی استان در اهدای عضو بیماران مرگ مغزی، بخش نگهداری و مراقبت از بیماران مرگ مغزی در محل ساختمان تازه‌تاسیس ترومای شهر اردبیل راه‌اندازی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha