۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84220725
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

نخستین باران زمستانی بوشهر کشاورزان را خوشحال کرد

بوشهر- ایرنا- نخستین باران زمستانی بوشهر که پس از گذشت ۵۰ روز از آخرین باراش پاییزی در این استان رخ داد باعث خوشحالی کشاورزان شد.

 کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: این سامانه بارشی از شنبه شب در این استان فعال شده و تاکنون کشتزارهای دیم شهرستان‌های دشتستان، دیلم، گناوه و بوشهر را تحت تاثیر قرار داده‌است.

پیام مساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان بارش این سامانه تاکنون  در دیلم، گناوه، خارگ، برازجان و بوشهر به ترتیب ۲۳.۴، ۱۷.۱، ۱۲.۶، ۴.۵ و ۴.۴ میلیمتر گزارش شده‌است.

وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم فعالیت سامانه بارشی در سطح استان بوشهر تا اوایل وقت فردا است.

مساعدی اظهار داشت: بنابراین در این مدت در برخی نقاط وقوع بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و تندباد لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.

وی افزود: از فردا تا پایان هفته در برخی از ساعت‎‌ها سرعت وزش بادهای شمالی روی دریا افزایش می‌یابد.

مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش تندباد و از اواخر وقت به تدریج کاهش ابر و از فردا در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی پیش بینی شده‌است.

وی یادآور شد: در این مدت جهت وزش باد متغیر و از اواخر وقت شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ و امروز در برخی ساعات روی دریا تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌‎شود.

مساعدی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس ۳۰ تا ۹۰ و گاهی ۱۲۰ سانتی متر و در سواحل جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ و گاهی ۱۸۰ سانتی متر و از فردا در همه قسمت‌ها ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha